onko yhdistelmä muka niin kamala??????? kommentteja!
naiset+lyhyet hiukset
tatti
101666
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
minä ainakin pidän lyhyistä hiuksista enemmän. luulisi että semmoisen kamalan pitkän hiuskuontalon kanssa on vaikea elää... lyhyt hiuksinen nainen on seksikkäänpi. toki tyylinsä kullakin, joillekin ei tämmöinen "poikatukka" sovi. miehillä on kaikilla myös se oma naisellisuuden luokittelu-tyylinsä.. joillekin oikea nainen on pitkä hiuksinen joillekin taas vaaleaverikkö.
Eli jokainen omalla tyylillään.
Itse olen niin vanhanaikainen, että pakko myöntää oman silmäni lepäävän mielummin naisen pitkässä tukassa ja miehen lyhyessä. Tosiasiahan on kuitenkin se, että lyhyille hiuksille on olemassa miljoona eri mallia. Siis paljon enemmän vaihtoehtoja kuin pitkään tukkaan. Ja toki parempi lyhyt tukka kuin hapsuinen pitkä tukka.
Perustelepas miten muka lyhythiuksinen nainen voi olla SEKSIKKÄÄMPI kuin pitkähiuksinen??
*kuolee nauruun*
JUURI PÄINVASTOIN!
Siis jätkän päät kääntää pitkät hiukset!
Eivät pidä lyhythiuksisia minään! :)
Taino, tykkäämiset kullakin.
Niin... ja opettele kirjoittamaan!
Yhdyssanoista et ole luultavasti koskaan kuullutkaan! :)
Ei mitää, pidä lippu korkeella ja hiukset pystyssä :)
Kiitos vaan, tuo kyllä varmaan piristi monen lyhythiuksisen päivää (itseni mukaan lukien)...
niinhän se on! :)
Tosin mä oon kaunis 1senttiä pitkähiuksinen tyttö!
Pumpulihius.
Ei kaikkee pidä nii vakavasti ottaa! :)
..Ja haista sinä paska.
Pitkähiuksiset naiset ovat yleensä semmoisia hamppupesäkkeitä. Lyhyet hiukset on kauniis, ah vihaan teitä
- rd
Ei todellakaan, naisille sopii todella hyvin lyhyet hiukset, mikäli ne on muuotoon leikattu ja sopii kantajalleen, lyhyet hiukset ja vähän rohkea väri on hyvä yhdistelmä.
Mutta jos mennään liian lyhkäsiin hiuksiin kuten siili pituuksiin yök, sama koskee miehiäkin siili kampaus yök.
Ihan sama kuin joillekin ihmisille sopisi paremmin pitkän tukan asemesta hyvin leikattu lyhyt. Ja toisinpäin.
Se riippuu leikkauksen mallista, sen pitää sopia kasvojen muotoon niin lopputulos on hyvän näköinen. Eikä kalju/ siili ole pahannäköinen sellaisella jonka kallon,-ja kasvojen muotoon se sopii. Tosin näitä on ehkä harvemmassa.
Syöpäsairaalassa melkein jokainen potilas oli kalju, söpöjä nuoria gimmoja!
lyhyet hiukset on paremmat ja tavallaan helppo hoitosemmat ku pitkät.