Kampaamo???

Nousku*

olen yrittänyt löytää halpaa kampaajaa.. helsingistä helppojen kulkuyhteyksien varrelta ei semmoista oikein meinaa löytyä. minun lompakkoni paksuudella ei oikein ole varaa käydä leikkauttamassa hiuksia ja maksaa siitä yli 30euroa. mikä siinä niin paljon maksaa? kyllähän niiden kampaajienkin ptää itsensä elättää, tiedän, mutta silti. osaako kukaan neuvoa mihin suuntaisin jos haluan halpaa mutta laadukasta saksityötä?? joskus olen maksanut liikoja, mutta silti en ole sitä mieleistä kampausta saanut vaikka kuinka yritän selittää mitä haluan.. hiukseni kasvavat sen verran nopeasti että ihan tuo kerran vuoteen ei riitä. useammin taas ei haluaisi elää pelkällä vedellä ja leivällä. lyhyenä haluaisi haluaisin nämä hiukseni pitää, mutta aina on kampaus ylikasvanut ja hankala laittaa... neuvokaa joku edes kohtuullisen hintainen kampaaja meikäläiselle. kiitos.

6

1026

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ninni

      Helsingistä löytyy Pepe Åhberg:n (tai jotain...) yksityinen kampaamokoulu. Suht edullista (kokemus puhuu) laatu riippuu hiukan tekijästä. Pasilassa on myös koulu. Joten jos halpaa haluat, suosittelen kouluja.
      Kampaajat joutuvat maksamaan jokaisesta tekemästään työstä 20% alvia. Voit siis laskea paljonko 30€:sta todellakin käteen jää. Ja jokainen puteli ja pullo maksaa (puhumattakaan työvälineistä... edes saksia ei alle 50€:n saa... ja niitä kuluu ihan kiitettävästi). Ja vielä kun ajattelee kuinka fyysisesti rankaa työ on (seisoo koko päivän, rahaa ei tule kuin tekemistä töistä, kahvipausseja ei ole) mielestäni hinnat ovat kohtuullisia kuin ajattelee koko työtä.

      • Nousku*

        juu, oon ollu pepellä mallina koulutuksissa.. kyllähän sitä vois kokeilla.
        ja kyllä tiedä että kampaajan työ ei oo mitään mukaavaa saksien heilutusta vaan.. siinä on syy miksi en itse kampaajaksi ruennut aikoinaan.


    • kampaaja

      Haluaisin oikaista että kampaajat maksavat 22% alv:a !! Lisäksi maksamme kasapäin erilaisia vakuutusmaksuja ja muita veroja.Kampaamon koko ja sijaintikin vaikuttaa,maksammehan usein vuokraa tiloista.Kampaamoiden hintoija voikin verrata auton ostoon;ostatko ladan vai mersun?Toivon että löydät kampaamon missä saat rahalle vastinetta!

    • kampissa

      Ullan salonki kampissa on hyvä. Maksaa alle 20 euroa naisten hiustenleikkaus. Eikä oo mikään harjoittelijamesta, vaan ihan on ammattilaisia. Pienet tilat ja nopea tahti, niin siinä saa tulosta päivälle silti.

      • Anonyymi

        Tietääkö kukaan mitä Ullan salongin perustajalle Ullalle kuuluu nykyään?
        Tekeekö töitä vielä?


    • Anonyymi

      Nivala joka Kulkee kampaus nesteen teossa suihke.
      Ei koske kampaaja käsillä suihkuttaa kuten hiuslakkaa kaukaa..
      Poliisin murha ja väkivallan puhelut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      188
      6711
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      153
      1915
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1638
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1350
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      51
      1133
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      42
      1031
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      992
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      927
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      249
      908
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      879
    Aihe