olen yrittänyt löytää halpaa kampaajaa.. helsingistä helppojen kulkuyhteyksien varrelta ei semmoista oikein meinaa löytyä. minun lompakkoni paksuudella ei oikein ole varaa käydä leikkauttamassa hiuksia ja maksaa siitä yli 30euroa. mikä siinä niin paljon maksaa? kyllähän niiden kampaajienkin ptää itsensä elättää, tiedän, mutta silti. osaako kukaan neuvoa mihin suuntaisin jos haluan halpaa mutta laadukasta saksityötä?? joskus olen maksanut liikoja, mutta silti en ole sitä mieleistä kampausta saanut vaikka kuinka yritän selittää mitä haluan.. hiukseni kasvavat sen verran nopeasti että ihan tuo kerran vuoteen ei riitä. useammin taas ei haluaisi elää pelkällä vedellä ja leivällä. lyhyenä haluaisi haluaisin nämä hiukseni pitää, mutta aina on kampaus ylikasvanut ja hankala laittaa... neuvokaa joku edes kohtuullisen hintainen kampaaja meikäläiselle. kiitos.
Kampaamo???
6
1117
Vastaukset
- ninni
Helsingistä löytyy Pepe Åhberg:n (tai jotain...) yksityinen kampaamokoulu. Suht edullista (kokemus puhuu) laatu riippuu hiukan tekijästä. Pasilassa on myös koulu. Joten jos halpaa haluat, suosittelen kouluja.
Kampaajat joutuvat maksamaan jokaisesta tekemästään työstä 20% alvia. Voit siis laskea paljonko 30€:sta todellakin käteen jää. Ja jokainen puteli ja pullo maksaa (puhumattakaan työvälineistä... edes saksia ei alle 50€:n saa... ja niitä kuluu ihan kiitettävästi). Ja vielä kun ajattelee kuinka fyysisesti rankaa työ on (seisoo koko päivän, rahaa ei tule kuin tekemistä töistä, kahvipausseja ei ole) mielestäni hinnat ovat kohtuullisia kuin ajattelee koko työtä.- Nousku*
juu, oon ollu pepellä mallina koulutuksissa.. kyllähän sitä vois kokeilla.
ja kyllä tiedä että kampaajan työ ei oo mitään mukaavaa saksien heilutusta vaan.. siinä on syy miksi en itse kampaajaksi ruennut aikoinaan.
- kampaaja
Haluaisin oikaista että kampaajat maksavat 22% alv:a !! Lisäksi maksamme kasapäin erilaisia vakuutusmaksuja ja muita veroja.Kampaamon koko ja sijaintikin vaikuttaa,maksammehan usein vuokraa tiloista.Kampaamoiden hintoija voikin verrata auton ostoon;ostatko ladan vai mersun?Toivon että löydät kampaamon missä saat rahalle vastinetta!
- kampissa
Ullan salonki kampissa on hyvä. Maksaa alle 20 euroa naisten hiustenleikkaus. Eikä oo mikään harjoittelijamesta, vaan ihan on ammattilaisia. Pienet tilat ja nopea tahti, niin siinä saa tulosta päivälle silti.
- Anonyymi
Tietääkö kukaan mitä Ullan salongin perustajalle Ullalle kuuluu nykyään?
Tekeekö töitä vielä?
- Anonyymi
Nivala joka Kulkee kampaus nesteen teossa suihke.
Ei koske kampaaja käsillä suihkuttaa kuten hiuslakkaa kaukaa..
Poliisin murha ja väkivallan puhelut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701083
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37521Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53454