Mitä! Rina lähtenyt!

Voe tokkiisa

Rina Konttinen on vetäytynyt Karanteenista. Voimmeko enää elää?

Mites lauanataina, monentenako Karateeni esiintyy Nosturissa.

Yksi Suomen nerokkaimmista punkkipoppipändeistä, ellei nerokkain. Sinkut ja Anna palaa Frank: ei yhtään huonoa piisiä (paitti ehkä "hitit" Antti ja kalju-kanksteri-kaksospiisit. ne on semmosta tairetta)

3

713

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keikkanen

      karanteenilla nosturis. kannatti venata 25 vuotta ja risat että näki pändin. hatekin säilyi lavalla hengis, keikasta huolimatta: näytti vähän madonnalle mallia, miten spakaatti vejetään! vilipitön meininki!

      • punk nyt ja aina

        Karanteenilla ei oo koskaan ollu niin minkäänlaista tekemistä punkin kans. Jos muuta väittää, ei tiä mitään rockmusiikista! Tietämätön voi olla mutta ei tyhmä. Punk ja muissakin piireissä niitä vaan naureskeltiin, että vitun tyhmiä jätkiä ja paskoja biisejä. Jo melkein kolkytä vuotta sitten.


    • joopa joo, karanteeni punkk...

      Kaikkien aikojen paskimpia bändejä mitä tässä maassa nähty ja kuultu. Ei yhtään kunnon biisiä. Näitä sorbuspunkkeja, jotka ei ole tähän päivään mennessä oppineet muuta kuin vetämään kaljaa. Näin ne keikalla, näytti kuin jostain räkälästä olis tuotu muutama spurgu möykkäämään lavalle, tuulipuvut joku oli vaihtanut nahkarotseihin. Ainoa asia mitä muutost tapahtunut, että viikset oli kasvaneet entisestään. Ja punkin kanssa tällä bändillä ei ole koskaan ollut mitään tekemistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      247
      4639
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      77
      3086
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2473
    4. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      28
      1813
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1777
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      81
      1470
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      85
      1295
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      143
      965
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      958
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      894
    Aihe