Mitä! Rina lähtenyt!

Voe tokkiisa

Rina Konttinen on vetäytynyt Karanteenista. Voimmeko enää elää?

Mites lauanataina, monentenako Karateeni esiintyy Nosturissa.

Yksi Suomen nerokkaimmista punkkipoppipändeistä, ellei nerokkain. Sinkut ja Anna palaa Frank: ei yhtään huonoa piisiä (paitti ehkä "hitit" Antti ja kalju-kanksteri-kaksospiisit. ne on semmosta tairetta)

3

775

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keikkanen

      karanteenilla nosturis. kannatti venata 25 vuotta ja risat että näki pändin. hatekin säilyi lavalla hengis, keikasta huolimatta: näytti vähän madonnalle mallia, miten spakaatti vejetään! vilipitön meininki!

      • punk nyt ja aina

        Karanteenilla ei oo koskaan ollu niin minkäänlaista tekemistä punkin kans. Jos muuta väittää, ei tiä mitään rockmusiikista! Tietämätön voi olla mutta ei tyhmä. Punk ja muissakin piireissä niitä vaan naureskeltiin, että vitun tyhmiä jätkiä ja paskoja biisejä. Jo melkein kolkytä vuotta sitten.


    • joopa joo, karanteeni punkk...

      Kaikkien aikojen paskimpia bändejä mitä tässä maassa nähty ja kuultu. Ei yhtään kunnon biisiä. Näitä sorbuspunkkeja, jotka ei ole tähän päivään mennessä oppineet muuta kuin vetämään kaljaa. Näin ne keikalla, näytti kuin jostain räkälästä olis tuotu muutama spurgu möykkäämään lavalle, tuulipuvut joku oli vaihtanut nahkarotseihin. Ainoa asia mitä muutost tapahtunut, että viikset oli kasvaneet entisestään. Ja punkin kanssa tällä bändillä ei ole koskaan ollut mitään tekemistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5841
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4585
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4352
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4131
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      91
      3725
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3245
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2433
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2339
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2079
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1199
    Aihe