Mulla on ongelma. Mä olen 19 vuotias nainen ja mä luulen että naapurin mies yrittää iskeä mut. Aamulla kun mä menen postilaatikolle niin se tulee heti sinne ja muka sattumalta ottaa lehden laatikosta. Sitten se hymyilee.. ja sanoo hyvää huomenta, ja yrittää iskeä juttua, vaikkei kello ole edes kahdeksaa. Joinain aamuina sillä on päällä vaan aamutakki ja bokserit, ja jotkut tohvelit. Nyt tätä on tapahtunut kohta kaksi viikoa, ja joka aamu sen aamutakin vyö on hiukan enemmän auki. Yrittääkö se iskeä mua? Vai kiinnostaako sitä vaan Hesari?
Se mies on 22 .
Se mies on 22 .
Vastaukset 3
Vanhimmat
No onpas tosiaan ikävä ongelma. Asutko yksin? Siis etkö voisi pyytää jotakuta toista hakemaan lehden? Se olisi tietysti helpoin ratkaisu. Mutta onhan se toki ikävää, jos omalla kotipihallaan pitää yrittää vältellä naapuria. Tai ehkä voisit käyttäytyä torjuvammin. Älä jää juttelemaan mitään. Tervehdi vain lyhyesti ja poistu nopeasti paikalta. Luulisi hänen ymmärtävän yskän.
Mutta jos se vaatetus vielä entisestään vähenee, alkaa homma vaikuttaa itsensäpaljastelulta. Silloin ei muuta kuin soitto poliisille, lähestymiskielto on aivan mahdollinen ratkaisu.
ai että yrittääkö. tuohan on jo ahdistelua.
tjaa että se mies on 22v.
jos sua ei se ukko kiinnosta sano suoraan ettei sen kannata jatkaa tuota ahistelua.
jos kiinnostaa niin ala vain porisemaan.
siinäpäs mun neuvot.
tuo naapurin mies.