Miksi nainen ei ikinä pääse irti äidistään? Neljääkymppiä lähentelvä nainen käy lähes joka päivä "kotonaan", vaikka omakin perhe olisi ollut. Soittaa piti montakin kertaa päivässä sitä "läskisoosin" reseptiä, ja muuta tärkeää.
Väitän, että erittäin moni avioero johtuu juuri näistä peräkamarin tytöistä, jollaisen naituaan saa mukana anopin lähes asumaan ja "neuvomaan"!
Väitän, että erittäin moni avioero johtuu juuri näistä peräkamarin tytöistä, jollaisen naituaan saa mukana anopin lähes asumaan ja "neuvomaan"!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mä pääsin..onneks!! Jihhhuuu!!! Ei sillä et ettenkö tykkäisi mamista mut alkoi tosiaan pitemmän päälle rassaan.Mun oli oikiasti pakko käydä vaikken olisi halunnutkaan..(joka päivä)raskasta aikaa.Sai jotenki "otteen" että mun piti käydä.Mut nyt hyvin asiat pääsin henkisesti ns."irti" ja olen nyt onnellinen nainen,elämä menee hyvin ja on tasapainoista. Onnea kaikille "Kullanmuruille" ja Masalle =)
Mitä hän jutteli? Haukkuiko miestäsi ja valitteli omaa surkeuttaan, joka on sinun syysi, kun jätit hänet yksin?
Entä miten ihmeessä pääsit eroon?
että ihminen elää yli nelikymppiseksi. Anopin pitäisi maata haudassa jos luonto saisi päättää. Se on sukunsa jatkanut ja saa mennä.
Mulla on kaveripiirissä nainen, joka on mamman ja papan kulta, enkä hek. koht. osaa sanoa mistä se johtuu. Kasvatuksesta?! Ite oon ollut naimisissa miehen kanssa, jolla on sama ongelma. Se on ainakin vahvan naisen -anopin- syytä. Ahdistavaa...
Kerrankin asian vierestä eikä joo, jep jep .....
VAI IIIN
Minu mies taas on kiintynyt äitiinsä ja isäänsä, lähes päivittäin pitää käydä heidän luona ja soitella monesti päivässä.. huohh.. välillä tuntuu et mä oon se kolmas pyörä ja pelkkä seksi lelu :(
Herranjestas.. Eipä lujaa mene jos aloitus on totta, harvemmin ja erittäin harvoin nainen on äidissään kiinni. Vaikka välit ovatkin hyvät ja soitan päivittäin teen tasan mitä itse tahdon, kyläillään harvoin, äidillä on omat kaverit ja itsellä omat puuhat.. Senverran kai molemmat itsenäisiä luonteita ettei tulisi mieleenkään kummankaan toimia toisen tahdon mukaan saati kyläillä vain siellä.. Tulisin kyllä hulluksi ja samoin äitivanha..Soitella reseptiä..ei-ei-ei.. Meillä on eri reseptitkin, molemmat kokkaa omassa keittiössään ihan itse, ei yhdessä..
Tyttäreni toimii samoin, tekemisissä ollaan mutta itsenäisesti toimitaan ja päätökset tehdään itse. Taitaa olla peräkamarin tytöt erittäin harvinaista herkkua suomalaisissa naisissa sentään.. En tunne ketään joka kävisi äidillään päivittäin.., tai edes viikoittain..Enkä ketään äitiä joka tahtoisi tyttärensä olevan kopio itsestään.
poikkeuksena tyttäreni mainitsemat pissaliisat eli pissikset, nämä pikku-tuksut 17-18wee jotka eivät siis osaa mitään, mutta on aloittajan omaa tyhmyyttä mikäli valkaa kypsymättömän 18 vee blondin joka osaa edes housujaan laskea ilman käyttöohjetta ja jolle pinkki huulipuna ja rakennekynnet ovat elämän keskipiste.
"Vakka kantensa valitsee"..
Nainen on nyt 50-vuotias. Onko tilanne vielä sama?
Se on todella hienoa asia äidille, sillä vanhusten hoito tuntuu olevan retuperällä Suomessa.