Tää on ikävää!!

Miten saan miehen lähtemään asunnostani mahdollisimman pian.. Olisi niin helppo pakata itse omat kamat, ja vain häipyä. Mutta asunto on minun, ja siihen aion myös jäädä.
Mies lähtee kuulema heti, kun saa vain töitä ja rahaa..Enkä halua, että hän joutuu enää yhtään enempää vaikeuksiin elämässään, niitä on jo itselleen tarpeeksi aiheuttanut, ja mulle. Ajattelin olla senverran järkevä, etten tee erosta mitään draamaa..
Tää on vaan niin ikävää, kituuttaa samassa asunnossa, kun ero on väistämätön kuiteskin, jotta voin jatkaa elämääni hyvällä omallatunnolla, elinhän hieman narsistisessa suhteessa.
5787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Taas yksi joka elänyt narsistisessa suhteessa...Oikeasti. Maaginen sana tuo narsisti(nen). Mutta voimia. Ja mielestäni kyllä teet oikein..ei minulla olisi sydäntä potkia ketään kadullekaan...Koitahan jaksaa.

Äänestä

Mulla sama juttu. On niin tuskaa ku vaik tulee joku biisi, jonka tahdissa ollaan tanssittu tms. ja sit ku katotaan toisiamme.. Tää on ihan kauheeta. Siis tottakai tulee biiseistä, leffoista, vaatteista tms. senki jälkeen mieleen kaikkii hetkiä, ku jätkä on lähteny. Tuntuu vaan niin kauheelta et muutaman pvän päästä hän on poissa.. :( Ja kaikkien tavaroiden pakkaaminenki on vielä kesken.. Sydän itkee niin...

Äänestä

Tosiaan onpa kiva kun miehellä ei ole omien sanojen mukaan, varaa muuttaa omaan kämppään. MIKSI, mä saan kärsii. Dokaa, tulee yöllä himaan, tänään oli jopa agressiivinen, rikkoi mun ITSE laittamat tapetit (siis heitti pari palkintopokaaliinsa )..kävi muhun käsiks( ei jäänyt jälkii). Huomenna kuulema lähtee jonneki ja tulee ehkä ma, työreissu (niin mkä työ?).
Päätin erosta lopullisesti about kuukausi sitten. Sovittiin, että kunnes mies saa jostain rahaa, niin muuttaa..mutta tää yhteiselo on näköjään ihan sietämätöntä. Itselläni ei tunteita enää ole. Vitun pettynyt miehiin. Elin tämän miehen kanssa 12 vuotta. Alku oli ihan pelkkää lempeää lässytystä, ensirakkauteni. Haluun vaan saada vihdoinkin elää aivan yksin, ilman tota narsistista miestä. Ehkäpä kaikki miehet on just tollasii...T. Pettynyt.

Äänestä
  • ..nyt joudun nukkuu olkkaris. Vittu ei ees omaa sänkyy..haluusensängyn ja PIAN!!!

    Äänestä

  • ap. eronnut 30v. kirjoitti:

    ..nyt joudun nukkuu olkkaris. Vittu ei ees omaa sänkyy..haluusensängyn ja PIAN!!!

    olet tosissasi...ja niin kauan kun äkkäilet täällä palstoilla, et ole tosissasi....!!!

    Jos tollanen työtön, väkivaltanen, rahaton luuseri aikoo lähteä sillon, kun saa rahaa..niin et sä saa sitä ikinä ulos luotas.

    Se on ihan saletti...ja vielä annat heitellä pokaaleja.

    Nyt tyttö haet tukea ystäviltä ja suvulta ja teet selväksi, että se kaveri lähtee HETI sun luota maanantaina. Ihan sama, missä se aikaansa viettää, kunhan ei sun kämpässä. Kyllä kaupungin on jotain järkättävä!!

    Ja jos vetoat, ettet haluu mitään draamaa...niin mitäs se heppu on sulle nyt järkänny, jos ei draamaa!!! Tapetit hajoilee..ja sä puhut, ettet haluu draamaa.

    Tee nyt itelles selväks, et haluutko sen oikeesti ulos, vai ootko vaan haluuvinas... Ja jos sit tajuut, et haluut, niin PISTÄ SE PIHALLE HETI MA!!!

    Tai sit voit odotella seuraavat 12v.. mut en suosittele! Voimia tyttö!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eronnut30v. kirjoitti:

Miten saan miehen lähtemään asunnostani mahdollisimman pian.. Olisi niin helppo pakata itse omat kamat, ja vain häipyä. Mutta asunto on minun, ja siihen aion myös jäädä.
Mies lähtee kuulema heti, kun saa vain töitä ja rahaa..Enkä halua, että hän joutuu enää yhtään enempää vaikeuksiin elämässään, niitä on jo itselleen tarpeeksi aiheuttanut, ja mulle. Ajattelin olla senverran järkevä, etten tee erosta mitään draamaa..
Tää on vaan niin ikävää, kituuttaa samassa asunnossa, kun ero on väistämätön kuiteskin, jotta voin jatkaa elämääni hyvällä omallatunnolla, elinhän hieman narsistisessa suhteessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu