Kunhan saa vaan iskevän motiivin. Ite laihdutin 2,5kk 23kg vain ruokavalion ylösalaisin kääntämällä. Arvatkaapa vaan kuin vaikeeta oon ajatellu sen olevan! ja alottanutki monta kertaa.
Kuten sanoin, motiivi on TOSI tärkeä! Kannattaa yrittää ennen kuin mopo karkaa lopullisesti käsistä.
Kuten sanoin, motiivi on TOSI tärkeä! Kannattaa yrittää ennen kuin mopo karkaa lopullisesti käsistä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...se olisi helppoa ei maailma olisi pullollaan ylipainoisia!
Sen takia koska harva viittii yrittää edes. Semmonen "ei siitä mitään tuu"-asenne on osasyynä. Mutta siinä todellakin täytyy ottaa itteään niskasta kiinni, ei muu auta!
Minäkin aloittelin miljoonia kertoja ja nyt sisuunnuin viimeisen kerran. Kun ensimmäiset 8 kiloa oli tippunut, ei enää halunnutkaan syödä mitään rasvaisia, vaan innolla jatkaa tavoitteeseen. Nyt olen saanut painoa pois jo 17 kg ja tavoite häämöttää viiden kilon päässä.
Kuten sanoin, minä kokeilin kymmeniä eri dieettejä ja aloitin laihiksen joka maanantai, mutta tällä kertaa se motivaatio on kestänyt ja helpolta on tämä urakka tuntunut.