Näin koulusurmista päästäisiin

Suomen kansallinen kivääriliitto ja kokoomuspuolue kiellettävä välittömästi, ampuharrastajien aseet säilytettävä kerho/metsästystiloissa, armeija vapaaehtoiseksi, rikkaiden verot ylös naurettavan alhaisesta tasoltaan ja varat nuorten ennaltaehkäisevään mielenterveystyöhön.
3199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meinaako että selkäsauna ei auttaisi. ?

Äänestä

En ota kantaa...
Jossain menee kuitenki päin honkia, kun ihmiset ei oo mihinkää tyytyväisiä elämässään. Mä oon ilonen ku saan lojua auringossa, reggae soi ja hampputössyt sauhuu. Elämää...

Peace!

Äänestä
  • Juu tää hiton kilpailuyhteiskunta ja suomalaisten harjoittama kiusaaminen koulussa/työpaikoilla geneettiset taipumukset mielenterveysongelmiin aiheuttaa tämmöstä. Puhut asiaa el weedo :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mutta löytyykö tahtoa? kirjoitti:

Suomen kansallinen kivääriliitto ja kokoomuspuolue kiellettävä välittömästi, ampuharrastajien aseet säilytettävä kerho/metsästystiloissa, armeija vapaaehtoiseksi, rikkaiden verot ylös naurettavan alhaisesta tasoltaan ja varat nuorten ennaltaehkäisevään mielenterveystyöhön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu