LCN-kynnet

Hei!

Tiedän että kysymys on aika tyhmä, mutta senhän takia tää keskustelujuttu on et saa kysyä myös tyhmiä kysymyksiä. Eli olen ymmärtänyt että kärjen pitäisi olla noin millin paksumpi kuin tipin kärki lopullisen viilauksen jälkeen ennen Sealanttia. Olenko oikeassa?
1239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olet saanut koulutuksesta mukaasi ohjeita.Niissä on teko-ohjeet yksityiskohtaisesti. Mutta itse kysymykseesi; Ei ole olemassa mitään tarkaa määrää minkä paksuiset kärjet ovat.Kärki ohennetaan joka tapauksessa ohuemmiksi kuin keskiosa eli strsspoint.
Suosittelen , että soitat kouuttajallesi tai maahantuojalle.Nettipalsatalla vastukset voivat olla mitä vaan. Myös eri merkkiset geelit käsitelllään eri tavoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kärjen paksuus kirjoitti:

Hei!

Tiedän että kysymys on aika tyhmä, mutta senhän takia tää keskustelujuttu on et saa kysyä myös tyhmiä kysymyksiä. Eli olen ymmärtänyt että kärjen pitäisi olla noin millin paksumpi kuin tipin kärki lopullisen viilauksen jälkeen ennen Sealanttia. Olenko oikeassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu