onko nämä "upotuskastetut" hellareita?

????
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Pieni amerikkalaislahko iloitsee Kauhajoen koulusurmista/1135239670883
190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko sillä loppujen lopuksi merkitystä, mitä nimeä he itsestään käyttävät? He kutsuvat itseään baptisteiksi, mutta mahdatkohan löytää maailmasta baptistiseurakuntaa, joka olisi heidän kanssaan samaa mieltä?

Mielenosoituskylteissäkin on tekstit: "Jumala vihaa sinua!"

Mutta mitä sanoi Jeesus? "Jumala on rakastanut maailmaa niin paljon, että lähetti ainoan poikansa..."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


baptisteja. kirjoitti:

????
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Pieni amerikkalaislahko iloitsee Kauhajoen koulusurmista/1135239670883

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu