Profiilien selaaminen

Nöffnöff

Hei! Moniko selaa kiintoisia profiileja ja odottaa että toinen kirjoittaa? Itse ainakin toimin juuri näin...

2

760

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käsittääkseni aivan liian moni!

      Rohkeasti vaan kirjoittamaan sopivantuntuiselle, ei se ota jos ei annakaan. Minulle on nyt muutama kaveri sanonut, kun olen jonkun mukavan naisen perään haaveillut, että "mene ja kysy, ei sinulla ole mitään hävittävää". Ja noinhan se on.

      Yksin ja yksinäisenä oleminen on nykyisellään maailman helpoin homma, riittää kun ei tee mitään. Kotoa ei kukaan tule hakemaan (paitsi kesällä kävivät, oikein kaksissa naisin. Tanssimaan :-) ).

      • sitten saat odottaa

        maailman tappiin.

        Ite ainakin selailin (silloin kun profiili oli) kaikkia ikähaarukkaani ja koulutustasooni sopivia miehiä, kuvattomia ja kuvallisia. Miten muuten olisin tiennyt kenellä on kiinnostava profiili?

        Yhteyttä otin joihinkin ja vain näistä olin kiinnostunut. Sitten aika monet "selatut" miehet laittoivat viestiä tms. Pari tällaista oli jälkeen sitä mieltä, että minä olin ottanut ensin yhteyttä, kummallista.

        Niin että ujoa ja arvoituksellista on, suomimiehen toiminta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      96
      3217
    2. 69
      1109
    3. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      23
      1028
    4. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      72
      1010
    5. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      313
      941
    6. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      141
      823
    7. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      59
      794
    8. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      53
      705
    9. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      72
      701
    10. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      265
      665
    Aihe