ATM tahtoo kauniin naisen. Kauniita naisia on vähän. Siksi kauniilla naisilla on varaa valita mies, joka ei ole vastenmielisen näköinen luuseri.
Kertokaa yksi peruste sille, miksi naisen pitää valita ATM jos saa paremmankin?
Tyytykää tasoonne tai nostakaa sitä.
Kertokaa yksi peruste sille, miksi naisen pitää valita ATM jos saa paremmankin?
Tyytykää tasoonne tai nostakaa sitä.
Vastaukset 40
Vanhimmat
pidän kauniista naisista, muut eivät saa munaani aktivoitua. Olen myös ihan ystävällinen ja reilu ja minulla on yllättäviä mielipiteitä. Mutta kaikista tärkeimpänä minä olen Minä.
kukaan mitään tee. Se on kuin umpilisäke: ei mitään hyötyä sulle, korkeintaan haittaa elinaikana. Leikkaa se pois.
ongelman. Myös minä olen Minä. Tahdon heti 20000000000000 euroa tililleni.
sinä olet vain *SINÄ*.
epäsikiö, joka jahtaa parempaa kuin ansaitsee.
"Parhaat päältä."
Miksi rentut ja murjaanit ovat parhaita?
Onko sulla nyt oikeasti esittää jotain faktaa tästä?
Viime viikonloppuna Helsingin keskustassa en nähnyt yhtään suomalainen nainen - murjaani paria. Vaikka kävin viidessä baarissa.
Viimeksi kun kävin baarissa yli puolet pareista oli ulkomaalainen mies - suomalainen nainen.
Hkin keskustassa on kaksi tai kolme mamujuottolaa, jossa noin voi olla. Kävisit tavallisissa baareissa. Minä käyn esimerkiksi Mollyssa ja Rocksissa, ei niissä näe mamuja.
Ja Mollyhan on myös täynnä brittiläisiä seksituristimiehiä. Käyn myös muissa keskustan baareissa ja niissä sama juttu.
Mamuja on 4% Suomen väestöstä. Väitätkö, että mamut ovat joukkovallanneet Helsingin baarit?
Ehkä sä vain itse tahdot niin paljon murjaanimiestä että kiinnität niihin tarpeettoman paljon huomiota? Yleensä, kun minä olen ollut viihteellä, paikoissa on muutama mamu. Mitä voi odottaakin, koska mamuja on
tahdon. *polkee jalkaa* Ruikuti-ruikun.
Minkäs teet kun rumat naiset ei nappaa.
samaa rataa. Valitaan omaa tasoa, eli YTM mulle kiitos :) Ennemmin oon yksin kuin ATMn kanssa. En kuitenkaan ruikuta, koska kysyntää on.
ATM tahtoo omasta mielestään kauniin naisen. Ihan kuin kaikki muutkin heteromiehet. Samoin kuin kuka tahansa nainen haluaa omasta mielestä komean miehen. Teille YT-ihmisille saattaa tulla lisäksi yllätyksenä että se, miten toisen ulkonäön kokee, vaihtelee sen mukaan miten hyvin toisen tuntee tai mitä luulee tästä.
Perusteita en voi antaa, sillä luulin että kaikki olemme yksilöitä ja makuja on niin monia kuin ihmisiäkin, mikä taas tekee kysymyksestä vähän turhan. Tai no, keksin yhden perusteen: masokismin ja halun tehdä elämästään kurjaa.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=500000000000006&posting=22000000038135954
Siellä kerron mikä MINUN mieletäni on ruma, tavallisen näköinen ja kaunis nainen.
Tämän palstan aateeämmät ovat sitä mieltä, että jos nainen painaa yli 70kg hän on armoton sotanorsu jonka seurassa ei seiso sitten millään.
Minäkin tunnen yhden palstalla vaikuttavan ATM:n eikä hän ole sitä mieltä, joten ei voi niinku yleistää.
sen käsityksen saa, kun lukee näitä postauksia.
kyllä niin perseestä että ei ole tottakaan.
Taidat itse olla vastenmielisen näköinen alatasoinen luuseri joka ei koskaan kyennyt nostamaan tasoaan.
täällä kun et saanut tarpeeksi komealta ja isolta mieheltä munaa oikeasti nuorempana.
En ainakaan valita netissä etten saa munaa. Tai että miessukupuoli on perseestä kun eivät tajua olla tarpeeksi komeita.
Naiset valitsevat jatkuvasti väärin. Ei ole väliä onko komea vai ruma, ilman jää kuitenkin.
"Kertokaa yksi peruste sille, miksi naisen pitää valita ATM jos saa paremmankin?"
... ai saa vai?
Kerroppas miksi ihmeessä tää maa on täynnä kauniita seuraa itkeviä prinsessoja?
Koska heidän "parempi seuransa" koostuu sangen usein naistaan pettävistä ukkomiehistä, pelimiehistä, väkivaltaisista paskiaisista, alkoholisteista ja muutenkin sellaisesta ei-ATM väestä... :)
Niin. Miksi ihmeessä tarvis ottaa ATM. Miksi. Oi miksi?
Sitten kun kaikki autokaupat on konkurssissa niin uuden auton saa vain jos sellaisen tekee itse. Tää oli metaforaminen vinkki.
"Kerroppas miksi ihmeessä tää maa on täynnä kauniita seuraa itkeviä prinsessoja?"
Missä?
"Koska heidän "parempi seuransa" koostuu sangen usein naistaan pettävistä ukkomiehistä, pelimiehistä, väkivaltaisista paskiaisista, alkoholisteista ja muutenkin sellaisesta ei-ATM väestä... :)"
Ai tuollaisetko ovat sinun mielestäsi ylemmän tason miehiä? Onnee vaan sullekin.
"Niin. Miksi ihmeessä tarvis ottaa ATM. Miksi. Oi miksi?"
Ei todella tarvitse. Alemman tason luuserin ja naistenhakkaajan välimaastoon mahtuu ihan oikeita miehiä, joiden kanssa voi perustaa perheen ja olla kunnolla.
Lättyni ei ole mikään erityisen komea. Nenäni on iso ja hiukset eivät enää ole tuuheimmillaan, vaikka olen vasta 30 vuotia. Olempa vielä aika lyhytkin. Urheilua olen harrastanut aika paljon, mutta eipä nuo vatsalihan ihan täydellisesti paista mahastani.
Naiseni on vähän minua lyhempi (itse siis olen 172cm), rintava, urheillullinen, taiteellinen, eksoottinen tummatukka. Hän on siis erittäin pantavan näköinen ja hyvä sängyssä.
Onko nainen valinnut minut jossain hetkellisessä mielenhäiriössä, mitä ilmeisemmin :)
Minulla muuten on aina ollut taso korkealla naisten suhteen. Pyöreistä naisista en pidä ja luuseri wannabe-crackhuorat eivät ole koskaan naposteleet (ei vaikka olisivat olleet ihan pantavan näköisiä).
Minun mielestä luuseri miesten pitää nostaa tasoa, sillä mikään ei ole mahdotonta. Vaadi siis kumppaniltasi näyttävyyttä, verbaalista lahjakkuutta ja älyä.
Ei rumalla naisella mitään tee.
Kuinkas kauan kylmällä neitokaisella menee miehen kategorisoimiseen? Riittääkö alemman tason miehen tittelin saavuttamiseen ulkonäkö vai tarvitaanko siihen jotain muutakin? Huono luonne? Liian vähän rahaa? Ei tarjoa heti juomia?
Uteliaisuuttani vain kyselen. Voisitko selventää. Kiitos jo etukäteen.
en minä sitä päätä, onko joku ATM. Kyllä nämä tälle palstalle kirjoittavat aateeämmät ihan itse kutsuvat itseään tällä jalolla termillä.
Tjaa,
siinä tapauksessa pojilla on itsetunto "kohdillaan" tai todella hyvä itseironian taju. Toivoisin jälkimmäistä vaihtoehtoa.
Oot muuten valinnut nimimerkkisi hyvin. Luin noita vastauksiasi nääs :-).
Ahaa,
siinä tapauksessa pojilla on joko "hyvä" itsetunto tai loistavahko itseironian taju. Toivoisin jälkimmäistä vaihtoehtoa.
Oot muuten valinnut nimimerkkisi hyvin. Luin noita vastauksiasi nääs :-).
Pahoitteluni toistosta. Tää foorumi vähän bugailee näemmä.
Hohhoijaa... Jaksaako näitä juttuja oikeasti joku vielä tosissaan lukea?! Kylmis siis tuntee henkilökohtaisesti joka ikisen yksineläjän ajatukset ja tietää, että ainoa oikea ongelma on liian kauniin naisen haluaminen. Aivan yhtä idioottimaista tekstiä ja yleistystä kuin näiltä kaikilta huvikseen provoilevilta "sankareilta".
Yritä nyt edes pitää sitä oman vittuilun tasoa yllä.
"Kertokaa yksi peruste sille, miksi naisen pitää valita ATM jos saa paremmankin?"
Esim. eräs atm-kaveri tienaa 40€ tunnissa ja on erittäin älykäs ja rauhallinen ja mukava tyyppi, omistaa Riihimäeltä 2-kerroksisen omakotitalon. Hän ei ole löytänyt naista, koska juo baareissa pelkkää kahvia eikä olutta ja on naisten mielestä liian hiljainen.
Naiset valitsevat paljon mieluummin sen mölyävän, alkoholisoituneen, väkivaltaisen työttömän rentun.
palkka. En lähtisi tuolla kehuskelemaan.
se parisuhde rakennetaan?
naisilla on oikeus valita ja valita vielä se itseään astetta parempi kun miesten pitäisi tyytyä mitä sattuu saamaan?
Suomalaisten naisten taso (lähinnä ulkonäkö ja myös naisellinen käytös ja lähinnä sen puute) on ala-arvoista.
Naisia on suurinpiirtein 50% väestöstä ja miehiä suurinpiirtein 50%. Ei naisille kaikille riitä "itseään parempi mies", joku rikas kansikuvapoika. Myös joidenkin naisten täytyy tyytyä siihen, mitä sattuvat saamaan.
"Suomalaisten naisten taso (lähinnä ulkonäkö ja myös naisellinen käytös ja lähinnä sen puute) on ala-arvoista."
Siinähän otat vaikka turkmenialaisen naisen, eipä paljon minua kiinnosta.
hallituksen tulisi edistää ulkomaalaisten naisten Suomeen tuomista tavalla tai toisella, että kilpailu naisten välillä nostaisi naisten tasoa ja miehillä riittäisi valinnanvaraa.
jos ulkomaalainen nainen kiinnostaa, niin senkun käyt jonkun entisen prostituoidun hakemassa Thaimaasta. Kukaan ei estä. Päinvastoin, kaltaisillesi pillua saamattomille miehille suorastaan suosittelen sellaista etteivät normaalit, älykkäät, koulutetut ja omillaan toimeen tulevat naiset mene vahingossa haksahtamaan.