ei väliä onko teillä mamusuhde.Onko suomessa mielestäsi tarpeeksi,liian vähän vai liikaa eksoottisen maan edustajia? bonus onko mielestäsi vaikeata tutustua vastakkaiseen urbaaniin sukupuoleen(tämä kymysys on vain miehelle)?
Gallup
5
517
Vastaukset
- bidraldi
Afrikkalaisia liikaa, aasialaisia, etenkin naisia saisi olla enempikin.
Eikai siinä muuta.
Ylipäätäänkin on liikaa rikoksen tekijöitä ja työttömiä, siis maahanmuuttajamiehiä
(missä on naiset ja lapset? Ne ryhmät jotka eniten apua kaipaa...)- Elävä79
Eiköhän näitä ala oleen ihan sopivasti. Sehän tosiaan mietityttää että missä on nais/lapsi pakolaiset, kummallisia miehiä ku lähtevät pakoon kotimaasta esim.sotaa ... ei voi ymmärtää. Naiset ja lapset tajuaa et tullaan turvaan jne. sit ku turvallista niin mennään takasi. Itse seurustelen ulkomaalaisen kanssa, mutta silti pääsyä pitäisi rajoittaa paljon paljon enemmän.
- Elävä79
Elävä79 kirjoitti:
Eiköhän näitä ala oleen ihan sopivasti. Sehän tosiaan mietityttää että missä on nais/lapsi pakolaiset, kummallisia miehiä ku lähtevät pakoon kotimaasta esim.sotaa ... ei voi ymmärtää. Naiset ja lapset tajuaa et tullaan turvaan jne. sit ku turvallista niin mennään takasi. Itse seurustelen ulkomaalaisen kanssa, mutta silti pääsyä pitäisi rajoittaa paljon paljon enemmän.
Seurustelen naisen kanssa.
- Jahnukainen-official
"vastakkaiseen urbaaniin sukupuoleen"
-vastakkainen urbaani sukupuoli? :D Ei missään nimessä liikaa ulkomaalaisia noin yleisesti ottaen, mutta ehdottomasti aivan liikaa "vääriä" ihmisiä!
Nuo kaiken maailman lusmuilijat ja onnenonkijat sitten pilaavat myös tunnollisten ihmisten maineen täällä ja saavat aikaan yleisen mielipiteen kääntymisen negatiiviseksi kaikkia ulkomaalaisia kohtaan.
Ei liene edes tarpeellista mainita mitään kansalaisuuksia koska nuo ongelma-kansalaisuudet ovat yleisesti tiedossa.
Heissäkin on kuitenkin varmasti todella hyviä persoonia, mutta varmasti on vaikea kunnollistenkin elää täällä kun nuo lusmuilijat ovat jo valmiiksi pilanneet koko heidän kansansa maineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai12210076Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki785016Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694852Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73300Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j142517Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071740Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.551580- 471536
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591464Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?661412