Avoliittoon....nko?

...niin tässä sitä mietitään naisen kanssa, muuttaako yhteen vai eikö muuttaa. Sanokaa te joilla on kokemusta ;)
4469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo, tää on just oikee ratkaisu, kysyä asiaa tuntemattomilta nörteiltä. Onnea vaan sullekki..just

Äänestä

ei varmaan kannata jos se ei siltä kerta vielä tunnu. ei tarvi hoppuilla ,menkää omaan tahtiinne.

Äänestä

ei itse ole asiasta varma. Yhteenmuttoa pitää haluta ja tahtoa!

Äänestä

Kokemuksia avoliitoista on tässä maailmassa vaikka minkälaisia. Mitäpä ne auttaisi...

Mieti mieluummin miltä itsestäsi tuntuu? Oletteko olleet tarpeeksi kauan yhdessä? Oletko tosissasi naisen kanssa jne. Ei kannata hätäisesti muuttaa yhteen, paitsi jos ei pidä sitä isona juttuna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hesus123 kirjoitti:

...niin tässä sitä mietitään naisen kanssa, muuttaako yhteen vai eikö muuttaa. Sanokaa te joilla on kokemusta ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu