KIELIKORU

Joo alapalloon on tullut jotain mömmöö, hoitokorussa kävi samoin parin viikon jälkeen ku otin. mitä se on ja miten sen saa pois?
2242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

soita lävistäjälles ja kysy.

Äänestä

Ja on ihan normaalia, että sitä sinne kertyy. Itse otan korun aina välillä pois, rapsuttelen mömmön pois, desinfioin ja laitan korun takaisin.

En usko, että tuo on mitenkään vaarallista (kunhan ei anna sen siellä olla liian pitkiä aikoja puhdistamatta) vaan lähinnä esteettinen haitta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perrrrrrhana kirjoitti:

Joo alapalloon on tullut jotain mömmöö, hoitokorussa kävi samoin parin viikon jälkeen ku otin. mitä se on ja miten sen saa pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu