Tänään sain siihen viittaavia viestejä, että miehellä olisi vipinää jonkun toisen kanssa. Odotan mitä tuleman pitää. Viimeinenkin lämmin tunne häntä kohtaan katosi viimeistään tänään. Hänen valheensa söivät loput jo aikoja sitten.
En tiedä miten tästä selvitä. Olen kuitenkin seksuaalisesti yliaktiivinen ihminen, enkä jaksaisi olla ilman, mutta en voi heti uuteen suhteeseenkaan ruveta. Onko kenelläkään mitään neuvoa? Pitäisikö vain "antaa palaa", kenen kanssa vaan?
En tiedä miten tästä selvitä. Olen kuitenkin seksuaalisesti yliaktiivinen ihminen, enkä jaksaisi olla ilman, mutta en voi heti uuteen suhteeseenkaan ruveta. Onko kenelläkään mitään neuvoa? Pitäisikö vain "antaa palaa", kenen kanssa vaan?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kunhan kerrot tuolle toisellekin että hän on sinulle vain seksikumppani ja laastari. Se on sinun velvollisuutesi saada sanottua.
Ei kai siinä muuta.
yliaktiivisuuteen ole lääkettä, joka jarruttaisi halujasi?
unohtakaa koko aloitus.
Voisihan sitä vaikka kysyä mahdollisimman aikaisessa vaiheessa että haluaako mies seukata useamman kanssa yhtäaikaa, ja että sulle kyllä käy moinen myös omalta puoleltasi. Eli jos suhte muuttuu moniavioiseen suuntaan, niin tällöin ei ainakaan tottumuksesta tarvitse yhdessä olla taikka toisen juttuja kyräillä. Ehkä ne lämpimätkin tunteet tulevat takaisin kunhan käy ensin muualta kipinää hakemassa. Jos taas tunteet viilenee lopullisesti, niin mitä sitä odottaa että ne on jäässä vuosikausia? Go for it, sitäpaitsi kevät tulee ihan kohta ja sillon on hyvä olla kiikarissa jotain muutakin kuin miehen kalsarikasan pyykkääminen! O:-)
mee seksikauppaan ja osta sieltä pumpattava Gary, se vie himot hetkeks.. etsi sitten uutta seuraa, pahimmat ajat hoitaa noi seksikaupan vehkeet:)