olemme olleet yhdessä reilun vuoden. nyt kuitenkin tyttöystäväni sanoo että ei tiedä haluaako olla kanssani vai ei. sanoo että rakastaa, mutta tahtoisi olla myös vielä vapaa ja olla muidenkin kanssa. käytös on kuitenkin sellaista, että tunnen että hän tosiaan haluaa olla kanssani.
kuitenkin hän etsii jo uutta seuraa netistä ja ilmoittaa profiilissaan olevansa sinkku. myös kaikki viittaukset itseeni ovat hävinneet kaikista nettiprofiileista.
mitä pitäisi tehdä? rakastan häntä suunnattomasti enkä ole ajatellutkaan ketään muuta koko suhteemme aikana. toisin kun hän.
kuitenkin hän etsii jo uutta seuraa netistä ja ilmoittaa profiilissaan olevansa sinkku. myös kaikki viittaukset itseeni ovat hävinneet kaikista nettiprofiileista.
mitä pitäisi tehdä? rakastan häntä suunnattomasti enkä ole ajatellutkaan ketään muuta koko suhteemme aikana. toisin kun hän.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei hänkään sinusta välitä, onhan sinulla ihan selvät todistusaineistot siitä, ettei hän välitä sinusta tippaakaan. miksi siis petät itseäsi toivomalla jotain muuta kuin mikä todellinen tilanne on?
Lähde ja liukkaasti.Minulla ol vaimo joka alkasi elää nuoruuttaan uudelleen kun oli jo lapsiakin.
Otin sen takaisin retkien jälkeen.
Sillä petin vain itseäni.On olemassa naisia jotka eivät osaa tai halua sitoutua parisuhteeseen,etsivät aina seuraavaa,välittämättä silloisesta suhteestaan.
Älä kiusaa itseäsi,minä trin sitä liian kauvan.
Kannattaa antaa naisen mennä. Ei pysty sitoutumaan ainakaan vielä.
Paitsi jos haluat itseäsi kiusata niin katsele sitten vielä.
Jos hän jo jossakin profiileissaan ilmoittaa olevansa vapaa on hän sitä jo omastamielestään.
Käsittääkseni haluaa vain turvata selustansa sinulla, koska ilm. tietää että olet luotettava nuorimies, jollaisia ei tänäpäivänä ihan joka oksalla kasvakaan.
Etsi itsellesi luotettava naisenalku ja jatka elämääsi tuleva ex tyttöystäväsi mielestäni niin jo tekee.
toi ei ole tyttöystävältäsi pettämistä. Hän vain haluaa vapaaksi sinusta ja sinun on hyväksyttävä tilanne ja päästettävä irti.