Kuume + selkäsärky

Tuossa pari päivää sitten nousi yks kaks kuume. Mitään flunssaoireita ei ole. Kuumeen rinnalla alkoi aivan törkeä selkäsärky. Viime yönä ei nukkumisesta enää meinannut tulla mitään, kun selkä oli niin tulessa. Kuume vaihtelee 37.5 - 38.5 välillä. Päätä särkee ja huono-olo. Mitä ihmettä tää voi olla?
11260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vaikka munuaisiin asti edennyt virtsatietulehdus, mitään virtsan kirvelyä ei välttämättä siinä ole. Tai myyräkuume. Tai monia muita syitä. Oli mitä hyvänsä, niin korkea kuume ja ei flunssaoireita vaatii käynnin lääkärissä, menepä päivystykseen heti tänään, ellet ole jo mennyt! Sulla voi periaatteessa olla joku vakavakin bakteeritauti ja tarvit antibioottia. Voihan se olla vaan joku viruskin, mutta kyllä verikokeet ja virtsakoe pitäis katsoa kiireellisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


t*i kirjoitti:

Tuossa pari päivää sitten nousi yks kaks kuume. Mitään flunssaoireita ei ole. Kuumeen rinnalla alkoi aivan törkeä selkäsärky. Viime yönä ei nukkumisesta enää meinannut tulla mitään, kun selkä oli niin tulessa. Kuume vaihtelee 37.5 - 38.5 välillä. Päätä särkee ja huono-olo. Mitä ihmettä tää voi olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu