ehdotuksia

Heippa :) onko kenelläkään mielessä mitään kivaa laulua nimiäisiin? tyttö tuli eli joku tyttöön liittyvä kaunis laulu olisi hakusessa=)
2404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko tarkoitus laulaa yhdessä jotain, vai onko paikalla "oikea" laulaja?
Sellaiselle sopisi esimerkiksi Väinö Hannikaisen säveltämä Marja-Liisa.
Muitakin kauniita lauluja löytyy, vaikkapa yhteislauluiksi. Esim. Konsta Jylhän säveltämä Ullan masurkka.
Kevyen musiikin toiselta laidalta löytyisi vaikkapa Irwin Goodmanin säveltämä Tyttö tuli.

Äänestä
  • esmes.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimiäisiin kirjoitti:

Heippa :) onko kenelläkään mielessä mitään kivaa laulua nimiäisiin? tyttö tuli eli joku tyttöön liittyvä kaunis laulu olisi hakusessa=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu