siihen asti tosi hyvä äiti meidän pojalle, kunnes rakastui uuteen äijään. Oli jopa ylihuolehtivainen, ja aina kiinnostunut pojan hyvinvoinnista.
Mutta, annas olla kun uusi ukko tuli kuvioihin, niin poika jäi toiselle sijalle, ja erossa poika jäikin minun luo asumaan.
Käsittämätöntä, ja todella vastuutonta käytöstä.
En tajua vieläkään mikä sai sen pään noin pahasti sekaisin.
Mutta, annas olla kun uusi ukko tuli kuvioihin, niin poika jäi toiselle sijalle, ja erossa poika jäikin minun luo asumaan.
Käsittämätöntä, ja todella vastuutonta käytöstä.
En tajua vieläkään mikä sai sen pään noin pahasti sekaisin.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Uusi ihastus/rakkauden kohde saattaa horjuttaa arvomaailmaa ainakin hetkellisesti. Mutta eiköhän loppupelissä omat lapset ole tärkeimpiä.
niin nopeasti ja totaalisesti, että se, mitä "loppupelissä" ymmärtää voi olla jo myöhäistä. Itse mä jätin lapseni kun läksin seuraavan miehen matkaan, ja siinä vaiheessa kun tajusin haukanneeni enemmän kuin hatullisen (oikein mulle) en enää saanut lasta takaisin. Lapsen isä olisi periaatteessa voinut lapsen antaa, mutta kun oli oivaltanut, miten hyvin hän voi kostaa lapsella aiheuttamani tuskan, hän ei suostunut.
Näin jälkeenpäin olen asian selvittänyt, kertonut lapselleni sen,että hänet jätin olevan elämäni suurin virhe, josta olen kärsinyt aina "loppupelistä" alkaen.
naisen kannattaa aina ja jokatapauksessa ottaa lapset itselleen, sillä uusi mies voi ollakin paha.
että mies ei saatakkaan olla se paras vaihtoehto naiselle. Miehet kyllä osaa olla julmia naiselle, kun naisen pää on vähän vielä sekaisin. Entisen liiton lapsia mies ei tule hyväksymään. Ja kohta nainen on taas täyttä pas..miehen silmissä, jos lapset ovatkin olleet toissijalla naisen elämässä. Olet jättänyt omat lapsesi. Naiset tarkkoina näissä asioissa.