Mitkähän ois hyviä treffisivustoja tän suomi24:sen lisäks? hermot menee sen kans kun on niin hidas.
Löysin yhen ihan hyvän listan ainaki täältä:
http://www.verkko-kaupat.com/treffit.html
oisko muita hyviä ehdotuksia?
Löysin yhen ihan hyvän listan ainaki täältä:
http://www.verkko-kaupat.com/treffit.html
oisko muita hyviä ehdotuksia?
Vastaukset 27
Vanhimmat
Suosittelen match.comia. Maksaa kolmekymppiä kuussa, mutta asiakaskunta valikoituneempaa kuin suomi24:ssä, enemmän tosimielellä olevia mukana. Maksu karsii pelkän seksiseuran hakijoita.
Oman kultansa kyseiseltä sivulta löytänyt. Kaikki tapaamani olivat erittäin tosimielellä ja löysin aivan unelmamiehen.Kannatti kyllä maksaa.
Ihan periaatteessa vastustan kaikkia maksullisia palveluja, joissa ei kerrota selkeästi mitä palvelu maksaa - kuten juuri Match.com. BE2 - siihen ei varmaan auttaisi kuin ydinlataus!
Onneksi nuorimies löytää seuraa myös maksuttomialta sivuilta :)
No kun ongelma on siinä, että ei löydä :(
sinkut.net sivuilta mutta nykyisin se kai maksaa jonkin verran.Iskuri on kai yksi lisää....kaverin kokemus...
saa hyvin panoseuraa. Suosittelen
Kokeilen tuota treffiseuraa noista, kiitoksia :)
deitti.net
Tuo be2 vaikuttas muuten ihan hyvältä, mutta se on älyttömän kallis! Siis jos kiinnostaa maksaa satasia vuodessa siitä että pääsee jutteleen lupaavan kumppaniehdokkaan kanssa niin mikäs siinä.
Itse kyllä menisin mielummin vaikka baariin noilla rahoilla iskemään. Ihme rahastusta. Noh helppoa tuloa yritykselle. Moraalisestikin hieman epäilyttävä palvelu...
tarviiko siellä vuosikausia roikkua :)?
laskutuksesta ei pääse eroon kuin kuolettamalla luottokortin tai kuolemalla itse
kymmeniä ja kymmeniä iloisia baari-iltoja ihan parhaiden juomien äärellä!
ai nii, ja kumppaniehdokkaat (heheh) jotka lähestyvät sua ovat tietokoneita!
oikeesti tosiaan ei meinaa päästä laskusta eroon?
Kokeilepas suomi24:n omaa keskusteluhakua tuossa sivun ylälaidassa hakusanalla be2.
Lue ja hämmästy.
siihen ainakaa rahojani pistäis. sääliks käy jos joku on
Kyllä on uskomaton liiteri! Noi kokemukset on karseita! Vuosisadan deittihuijaus b2! Kuinka helvetissä se saa toimia? Nytkin se banneri tos mainostaa ilmaista ja vielä luotettavaa kumppania! Onneks varmaan monet on kuulleet tän viidakkorummun! Sana vaan kiertään pitki nettiä, sanon mä!!
On vain kirjautunut anonyyminä sisään, eikä ole mitään maksuvälineitä käyttänyt? Tuskin sieltä mitään Laskua silloin tulee? Vaan eipä tuo sillä sisäänkirjautumisella edes toiminut! Ei sinne pidä kenenkään mennä! Hox. Tänään aamulla ei google edes löytänyt koko b2: sta!!! Jokohan tuo häipyi bittitaivaaseen
Hei!
Sivukommenttina, että be2:ssa ei ole enää pitkään aikaan ollut tarjolla kestotilauksia. Eli kaikki Premium-jäsenyydet päättyvät itsestään ja halutessaan jäsen voi ostaa jäsenyyden sitten ajan umpeuduttua uudestaan!
Terveisin, Netticupido
Moi! Googlesta löytyy hakusanalla "be2" (ei b2). Rekisteröityminen on täysin ilmainen ja maksullisen jäsenyyden voi ostaa vain normaalisti maksusivulla syöttämällä maksutiedot tai maksamalla tilisiirrolla.
Terkuin, Netticupido
Tuohan on selvää prostituutioo,kun pitää seurastansa maksaa!M43
Moi! Kyseessä on palvelu/sivusto, joka avaa mahdollisuuden löytää itsesi kanssa yhteensopivia jäseniä. Premium-jäsen siis maksaa palveluympäristöstä, joka on kehitelty todellisen elämänkumppanin etsimistä varten.
Kesäisin terveisin, Netticupido
Syy miksi rahastus deittisivustot toimivat johtuu naisten turhuuden tarpeesta. "Kai mun seurasta nyt pari euroa voi maksaakin... (tai ylipäätään siitä että mun kanssa voi mahdollisesti jutellakin).
Ilmaisvaihtoehtoja on hyvin tarjolla. Ongelma tietysti monissa ilmaisvaihtoehdoissakin on siinä että niillä taas on enemmän käyttäjiä ja varsikin miehille nuo voivat olla haastava tapa saada seuraa (jos nyt ovat samoin nämä maksulliset jututkin).
Yksi vähemmän tunnettu paikka on http://otamut.org josta olen toisinaan löytänyt ihan mukavia herrasmiehiä.
oikeestikko joku maksaa näistä
No hehehe... (* silmien pyöritys)
Kyllä, monet maksaa, ja miksi ihmeessä eivät maksaisi??! Mieluummin mä ainakin laittaisin rahani treffisivuston pelveluihin kuin baariin. Edellä mainitussa saattaisi hyvinkin tarttua mukaani elämäni rakkaus, jonka kanssa menisin naimisiin ja tekisin lapsia. Viimeksi mainitun kanssa voisin ehkä niitä lapsia tehdä (jos kävis niin huonosti et ei olisi kumia mukana), mutta todennäköisyys olis huomattavasti suuremp,i että ne lapsipolot jäisivät yksinhuoltajan kasvateiksi.
Kukin käyttäköön fyrkkansa mihin haluaa, ja jos siitä osan haluu käyttää siihen et saattaisi löytää elämänsä ihmisen ihan luonteenkin, eikä vaan ulkokuoren perusteella, niin miksi ei??! Huomattavasti älykkäämpää toimintaa kuin baareissa notkuminen, imo.
Suosittelen OkCupidia, erityisesti jos uskoo että oma elämänkumppani saattaisi löytyä Suomen rajojen ulkopuoleltakin. :)
Täysin ilmainen, siisti ja asiallinen, ja käyttäjät asiallista porukkaa.
Itse en saanut aikanaan yhtään ainutta törkyviestiä, joita on muilla sivustoilla sadellut säännöllisesti.
Uusi sivusto
Löysin uuden suomalaisen deittisivuston, yhteen.fi, joka ilmeisesti on vasta aloittelemassa toimintaansa, koska tarjoavat toistaiseksi ilmaista yhteydenpitoaikaa. Lisänä mielenkiintoisia ominaisuuksia, esim. vapaaehtoinen sijainnin näyttö ja lahjojen tai tekstarin lähetys anonyymina.
Todella siistin ja asiallisen tuntuinen, ja huomattavasti yksinkertaisempi kuin esim. e-kontakti. Ja halvempi (myös sitten kun muuttuu maksulliseksi)
www.yhteen.fi