miten teillä? mies alotti työt vähä aika sitten ja seksi loppu melkein seinään. tekee siis aamuvuoroa ja aina illalla sanoo että väsyttää ja pitää herätä aikasin että ei nyt. mutta miten ne muut pariskunnat sitten harrastaa seksiä? käy muutkin töissä ja osaa pitää myös naisensa tyytyväisenä. mä en tajua. vai voiko miehellä olla töissä joku joka kiinnostaa enemmän? kieltää kaiken kun oon kysynyt. mie´s on myös paljon kotona joten vapaa-ajallaan pettää ei ehdi. mikä miestä vaivaa? oikeasti väsymys vai? ennen seksiä oli ainakin 4 kertaa viikossa ja nyt hyvä kun saa kerran viikossa:/
mua vituttaa
dupa
121582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
hihihi kyl muaki vituttais
Ymmärrän kyllä että iltaisin saattaa väsyttää jos on herännyt aikaisin. Mutta mikä estää harrastamasta seksiä jo vaikka töiden jälkeen?
lapset. ja lisäisin vielä että mieheni nukkuu päiväunet aina töiden jälkeen. luulis että sekstaillakin jaksais.. se ei kuitenkaan niin rankkaa oo.. senhän pitäis olla ihanaa ja piristää vaan
eli mun kans netissä ja nukkuu päiväunet ei kans halua seksiä oisko se siitä kun on vaimo olemassa.
Ehkäpä hän ei käykkään töissä, vaan makoilee vaan jonkun vieraan lämpimässä kainalossa ja tulee uupuneena sitten kotiin. Yritä vaikka vakoilla palkkakuitti jostain! O:-)
olen varma että käy töissä ja olen nähnyt palkkakuitinkin:D ja taas yks ilta ilman mitään
Ehkäpä hän styylaa työkaverin kanssa siellä yön pimeydessä? Työ... mikä ihana tekosyy.
nii-i.. sanoppa muuta
Ehkä et ole enää miehesi mielestä tarpeeksi haluttava? Ja kyllä, kyllä sitä unikin maistuu jos oikeasti töissä on rankkaa ja aikaisin joutuu heräämään. Mitäs sinä sitten? kotona kaikki päivät kuolaat miehesi kalua? 4 kertaa viikossa...se on aika paljon. Olisit tyytyväinen jos saat kerran viikossa. Ja ehkä teidän pitäisi keksiä sitten jotain uutta? jos miehesi on kyllästynyt liialliseen tarjontaan. Pidäppä kuukauden tauko ni ai että taas tuntuu hyvältä. Älä tyrkytä itseäsi väkisin vaan katso miehesi reaktio kun ei pimpsaa enää herukaan niin helpolla.
niin ehkä jotakin alkaa tapahtumaankin. Minä ja mieheni molemmat teemme kolmivuorotyötä. Mieheni on aina valmiina hommiin ja häntä ei ressaa yhtään vaikka pitäisi aamuun mennä ja nukkumaan meno venähtää reippaasti yli puolenyön. Itse sitten taas olen sellainen, että jos tiedän, että aamuvuoro on tulossa, niin mielelläni vain käyn nukkumaan, mutta jos ihan hyvissä ajoin mennään sänkyyn, niin jotakin muutakin kuin nukkumista voi tapahtua :) Minä itse ainakaan en jaksaisi tavallista päivätyötä, minä koen sen huomattavasti rankempana kuin kolmivuorotyön, koko ajan illalla vain on mielessä, että "taas on aamulla herätys puoli kuudelta!" Mutta kannattaa ehkä asiaa yrittää nostaa esille ja jutella siitä. Keksikää yhteinen ja toimiva ratkaisu asiaan, eihän seksin nyt töiden takia kuihtua pois.
väsyttää meitä jokaista. Itse teen vuorotyötä enkä todellakaan jaksa kotiin tullessa alkaa vielä rehkimään sängyssä. Voimat ei siihen enää riitä työpäivän/illan jälkeen.
Rakastan miestäni suunnattomasti ja olen kertonut hänelle ettei haluttomuuteni johdu hänestä vaan väsymyksestä.
Viikonloppuna kunnon unet ja vot...jaksaa painaa pitkää päivää sängyssä miehen kanssa :0)! Ja kumpikin on ollut tähän tyytyväisiä kun tiedetään mistä tuulee.
taas on viikko täynnä ja kerran saanut seksiä..=( voivoi.. ja menkat alko joten taas täytyy olla viikko ilman.. on se sit kumma juttu jos ei menkkojen jälkeen miehelle maistu!