mitä mieltä ootte jos jätkällä ois napalävistys? voisko se olla hyvän näköinen, vai onks se automaattisesti vaan 'homomaista'? ite oon aatellu et semmonen ihan perus tappikoru napalävistyksenä vois olla ihan makee jopa.. mut kertokaa mielipiteitänne!
napaläväri
kundi18v
11745
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Itse olen aina ihmetellyt miten kaikkien miesten mielestä se on lähinnä 'homomaista', vaikka enemmän tyttöjen juttunahan sitä kai pidetään. Minusta se voisi näyttää miehellä kovinkin kivalta, että siitä vaan jos sellaisen itse haluat. Tosin ainoa mieshenkilö jonka tunnen ja jolla tällainen napaläväri on, on kylläkin homo.. että näin. :)
..et on tyttöjä jotka ajattelee noin kuin sä Isobell.
Ja jätkien pitäis kyllä päästä eroon siitä homomaisuuden/tyttömäisyyden kauhusta koskien kaikkia asioita mitä voi pitää vähänkään enemmän tyttöjen juttuna. Vaikeeta se on, tiedän kyllä.
Elieli, jos napakorun haluu niin siitä vaan, oli poika tai tyttö! :)
on tästä asiasta, että on ehken vähän "homomaista" miehellä. On musta enemmän naisten juttu.
No en mä ainakaan väittäis, että se ois homomaista... Mutta jos saa rehellisesti sanoa, niin mun mielestä miehille sopii ehdottomasti paremmin rengas napaan kuin tappi. Mutta kukin taaplaa tyylillään=).
Itsekin olen mies ja olen myös ajatellut ottaa lävistyksen napaan. Tällä hetkellä sellaiset on jo molemmissa nänneissä. Itsekin ajattelin aluksi, että onkohan se liian homomaista. Toisaalta tuli mieleen ettei mua ole koskaan aiemminkaan kiinnostanut mitä ihmiset ajattelee kunhan itse viihtyy eikä itse aiheuta muille ongelmia.
Hassua oli kyllä taas huomata eri sukupuolten suhtautuminen asiaan: naiset ovat sanoneet asiasta mainitessasni, että siitä vaan eikä siinä mitään homoa ole kun taas miehet ovat enemmän tai vähemmän olleet hieman ihmeissään tyyliin kannattaakohan se jne.
Luotankin tälläisissä asioissa enemmän naisiin sillä omien kokemuksieni mukaan miehet ovat usein vaan niin helvetin jämähtäneitä tiettyihin asioihin kuten erityisesti homofobiaan joten he näkevät homoa vähän joka asiassa. Näin ollen tulin siihen tulokseen, että aion ottaa napalävistyksen ihan lähiaikoina.
Naisillahan sellainen on erittäin seksikäs joten miksei miehelläkin. Täytyy tosin vielä mainita etten pidä itseäni ihan heterokaan (ja tiedän etten olekaan) eli siinäkään suhteessa ei haittaa jos joku saisi ko. lävistyksestä "väärän käsityksen".
Loppujen lopuksi kyse on sinun kehostasi ja sinun valinnastasi koristella itseäsi haluamallasi tavalla eikä siihen pitäisi kenelläkään olla mitään sanomista!
A-1
nainen ja silti olen tuota mieltä, mitä jo kirjoitin tuossa. Mutta kaikilla on oikeus omaan mielipiteeseen. Toisaalta mä olen taas sitä mieltä, että nännilävistykset on siistejä miehillä, mutta ei naisilla. Mun mielestä jotkin lävistykset vaan sopii paremmin toiselle sukupuolelle.
Mielipideasioitahan nämä on, että mikä miellyttää ja mikä ei.
Oli vaan pakko vielä kommentoida tohon etteikö nännilävistykset muka sopisi myös naiselle, koska mielestäni sellaiset pienet renkaat nännejen päässä naisilla on jotain niin uskomattoman seksikästä.
Miehillä ne kun laitetaan fyysisistä eroavaisuuksista johtuen koko nännipihan läpi niin ne eivät jää niin mukavasti killumaan vapaasti kuin naisilla joille ne laitetaan useimmiten puhtaasti pelkän nännin läpi.
Mutta kuten sanottu: mielipiteitä, mielipiteitä...
A-1
älä hyvä miäs vaan mee ottamaan napaläväriä,ne on oikiasta suoraansanottuna OKSETTAVIA miehillä!!!!Ittellä on ,mut mä oonki tätä parempaa sukupuolta..
omapahan on asias mutta mä oon yhdellä miähellä nähny napalävärin ja piti oikiasti laittaa silmät kiinni..tää on vaan mun mielipide mut en ikimaailmas ottais sellasta jätkää jolla on napaläväri.
ja kertoo paljon miehen rohkeudesta ja on mun mielestä tosi hyvän näkönen!Olen nähnyt niitä paljon muillakin kuin vain homoilla..Lämpenen..
yäk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kaverilta löytyy musta banaanitappi.Oiiiikein hiano.:) Ota ihmeessä:):):)