Miksi monet ulkomaalaiset ovat jo suhteen alussa pääsemässä sänkyyn asti? Niin monta kertaa oon joutunu pettyny. :( Ootteko itse omassa suhteessanne antaneet heti kaiken vai mitenkä? Ja jaksaako ne miehet yleensäkään odottaa vai sit ku ei saa nii jätetään? kertokaa, kiitän!
seksistä
????...
112252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyllä suhteeseen on paras antaa muutakin kuin piparia. Tai jos se on ainoa mitä suhteessa voi antaa niin sitä on sitten tiukasti säännösteltävä.
kannatta antaa ainakin rahaa suheteen alussa jottei mies jätä jonkun rikkaamman ja nuoremman takia!
kuin suomalaisetkaan. Toiset haluavat heti sänkyyn, muutamat jaksavat vähän odottaakin. Suomalaisten(kin) kanssa olen ollut tilanteissa, että hyvä kun on ehditty "hei" sanoa, niin mies on ollut ehdottelemassa sänkyyn menoa. Eri asia näissä tilanteissa ja seurustelun alkumetreillä on, suostuuko siihen. Ei ole mikään pakko suostua. Jos mies ei kestä sitä, niin se on hänen ongelmansa ja menköön etsimään jonkun suostuvaisemman. Jos kieltäytymiseen kaatuu kiinnostus, niin eipä olisi ollut kummoinen suhde tuloillaankaan.
Näin minun mielestä.
Eipä kai miehet siitä muutu. Oli mies minkämaalainen tahansa, niin tietty mielessä on just se mitä nainen haarojenvälissään kantaa. Yleensä ne miehet jotka jaksaa odottaa, ovat myös oikeasti niitä jotka ovat vakavalla mielellä jutussa mukana ja välittävät kyseisestä naisesta muutenkin.
onko sellaisia muslimimiehiä olemassa jotka todella jaksavat odottaa avioliittoon asti? Epäilen kovin.. Vai ptetäänkö sit selän takana jos se oma nainen ei anna..
ett saa odottaa avioliittoon asti, jos on seksin peräs jättää sitten.. saa nähdä miten käy.
olen tavannut paljon ulkomaalaisia joukossa mm. afrikkalaisia, arabeja, kurdeja, etelä-eurooppalaisia ja suurimmalla osalla mielessä ollut vain se yksi ja sama asia, pettynyt olen kyllä monesti. Ja pakko sanoa, etteivät useimmat todellakaan jaksa odottaa! mitä nuorempi ja vaaleampi nainen, sen helpommin olettavat, että saavat helposti, sama juttu, jos edes kaverimielessä erehtyy antamaan numeron miehelle/miehille niin on huora! huhhuh, että sillä perusteella nainen luokitellaan huoraksi oli neitsyt tai ei heh.
Kokemuksieni mukaan arabien ( turkkilaisten ja kurdien) mielenkiinto on ollut valtavaa alussa, sitten kun on huomattu, etten minä etsikkään seksiä kuten he (tai ole valmis menemään naimisiin heti kättelyssä!) niin mielenkiinto on lopahtanut ja yhteydenpito loppunut ja miehet menneet heti etsimään helpompia naisia baareista jne.
Afrikkalaisista minulla on sellaisia kokemuksia, että seuraavat, kulkevat perässä jne. inttävät ja kerjäävät numeroa suorastaan, eivät millään suostu uskomaan etteivät pääse treffeille eivätkä edes sitä jos olen kertonut olevani varattu, jotkut jopa suoraan sanoneet ettei väliä "koska mies ei näe". Ehdottelevat treffejä ihan outoihin paikkoihin (yleensä heti kotiinsa!) että vain afrikkalaisia ruokia syömään kotiin ei seksiä (en uskonut).
Etelä-eurooppalaisista on sellaisia kokemuksia, että ovat vielä paljon vapaampia seksuaalisesti kuin arabit, ei ole sellaista uskontoa rajoittamassa liikaa, mutta kumminkin on jonkin asteinen naisten kunnioitus olemassa. Tyttöjä on monia, vaihtuvia ja pysyviä lisäksi kaveritytötkin on yleensä seksiä varten. Etsivät muka "täydellistä naista" ja sitten mikään ei kelpaa tai naisen voi aina vaihtaa lennossa, kun kysyy mikä oman maalaisessa naisessa oli vikana kuulen aina vastauksena: nainen oli vihainen, ei antanut miehen mennä kaverityttöjen kanssa ulos jne.. naurettavia miehiä.
No oma etelä-eurooppalaiseni joutui odottamaan 1½ vuotta ennen kuin mitään hänen pitkään toivomaansa alkoi tapahtua, tosin tuo aika oli liikaa hänelle ja meni poikki kunnes palasimme takaisin yhteen.
No onko tääll yhtään suhdetta missä "odotettiin" avioon asti? vai ;)
sille kaikki rahasi yms.
on muuten yksi syy, miksi jotkut kotimaiset suhteet kariutuvat, tai tulee muita ongelmia.
kyllä pitää antaa kaikki rahat ulkomaalaiselle