Esiintyykö ja missä, koska ?
Pekka Kuusisto
7
1923
Vastaukset
- Hymyilevä Pekka löytyi
Googlaa nimellä tai katso klassinen.fi, sieltä löytyy kultalevypoika ja hänen keikkansa.
- Poika?
Onks tää se joululaululaulaja Mauno Kuusiston poika? On vähän saman näköinenki.
- Eri sukua luulisin
Pekka Kuusisto on Ilkka Kuusiston(loistavan musiikkimiehen) poika. Myös Pekka Kuusiston veli Jaakko on huippumuusikko. Jaa mistä sen tietää, sen vain kuulee ja tuntee aisteillaan, milloin joku tekee musiikkia sydämellään. Mauno Kuusiston sukulaisuudesta näihin toisiin Kuusistoihin en osaa en osaa sanoa, mutta todella hyvä laulaja hän oli ja lauloi paljon muutakin kuin joululauluja.
- vanhojen muistaja
Eri sukua luulisin kirjoitti:
Pekka Kuusisto on Ilkka Kuusiston(loistavan musiikkimiehen) poika. Myös Pekka Kuusiston veli Jaakko on huippumuusikko. Jaa mistä sen tietää, sen vain kuulee ja tuntee aisteillaan, milloin joku tekee musiikkia sydämellään. Mauno Kuusiston sukulaisuudesta näihin toisiin Kuusistoihin en osaa en osaa sanoa, mutta todella hyvä laulaja hän oli ja lauloi paljon muutakin kuin joululauluja.
Älä unohda Ilkan isää Tanelia, urkuri ja pianisti ja Sibelius-Akatemian pitkäaikainen rehtori ja ennen kaikkea laadukas säveltäjä, jolta on paljon hyviä lauluja ja elokuvamusiikkia. Olisikohan tunnetuin kappale Suomalainen rukous. Ja kuuluvat sukuun musiikkipuolelta myös Ilkan sisko Tuulikki Närhinsalo, muusikkotausta taitaa olla hänelläkin ja oli Kansallisoopperan suunnittelupäällikkö jonkin aikaa sekä Ilkan vävypoika Iiro "Töykeä" Rantala.
Mauno ei tosiaan tainnut olla sukua. Ja vaikka ääni kaunis olikin, niin oopperapuolella ei ainakaan oikein pärjännyt, sen verran hentoinen oli ääni, eikä tainnut olla mikään ihmeellinen lavakettu, niin kuin niissä filmeissäkin on vainuttavissa.
- Anonyymi
Lkyi
- Anonyymi
kuka vitun kuusisto never höörd
- Anonyymi00007
Kannattas varmaan tietää, koska jäpälillä olis mahkut tehdä massia, mutta ei tee koska haistatti vitut Trumpille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1195563
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2772237- 921803
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401230Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411207Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1541133Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051130- 501129
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901117- 1141108