eikun aattelin vaa et mikä ois hyvä vaallennusväri?? oon värjäilly ja ei tuu millää vaaleiks..jää kellertäväks :( värinpoiston oon ottanu ainaki 2 kertaa ja sit garnierin tuhkanvaaleen ... kaveri sano et Liven iceblond on hyvä...ONKO?? vihjeitä.... :F
*HYVÄ VAALLENNUSVÄRI*
krisse ..
101283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
exellence tai joku sinne päin se nimi..ja ihan vaaleista vaalein nro: 01..kelta sininen paketti..sillä mä oon saanu parhaimman tuloksen!!!!mut kampaajan värei ei voita kyl kukaan!
Hei mee parturiin idiotti! ekkö tajuu et kaupanvärit on paskoja????
...kaupan värit sisältävät aivan samoja raaka.aineita kuin kampaamojenkin värit. Ammattilainen vain osaa valita hiuksiin sopivan sävyn joka vastaa haluttua lopputulosta.
Et kertonut yhtään millainen oma värisi on. Jos hiuksesi sisältävät yhtään (yleensä suomalaisilla on enemmän tai vähemmän) punapigmenttiä, ei hiuksistasi saakkaan valkoisia... ei edes kampaamossa.
Tiesitkö, että on olemassa "silvershampoita" jotka sisältävät sinistä pigmenttiä. Samalla pestessä keltainen väri haalistuu. Vaaleat hiukset imevät hyvin ilman saasteet ja tupakan savun, joten ne kellastuu tai jopa harmaantuu.
Lorealilla on tosi hyvä shine blond shampoo ja siihen kuuluva jätettävä sininen hoitovaahto. Suosittelen!
Visionin vaalein väri on todella hyvä. Ainakin vaalensi minun hiukseni, melkeinpä valkoisiksi. Ennen minulla oli punaiset, pari värinpoistoa ja vaalennusta hopeashampoo ja kyllä nyt kelpaa!
Niin ja tuohon edelliseen viestiin haluaisin lisätä, että omat hiukseni sisältävät paljon punapigmenttiä, mutta silti olen saanut tod. vaalean tuloksen hiuksiini.
mee kampaajalle,ei kannata luottaa kaupan väreihi
Oon värjänny omii hiuksii jo 6 vuotta vaaleex ja Poly Blonde(sininen paketti) on tosi hyvä, tulee varmaan vaaleex, kun ottaa siitä sarjasta vielä sen Ultra blonde.
Ja myös hyvä vaalentaja on Exellence värinpoisto(kaikista vaalein),se kyllä kuluttaa enemmän hiuksia kuin tuo edellä mainittu.
Olen käyttänyt myöskin jo monta vuotta tuota Poly Blonden vaaleinta sävyä ja hyvin on hiukset vaalentuneet. Eivätkä ainakaan minun hiukset ole menneet huonoon kuntoon.
Vaaleimman värin olen saanut saman valmistajan raita-aineella.
..tosiaan mennä kampaajalle eikä värjätä kotona. saa parhaan tuloksen ja todellakin suurin osa kaupan väreistä on ihan huonoja.. olen kuullut kokemuksia kampaaja-serkultani..
Itse nuorempana pilasin hiukseni kaupan vaalennusaineilla ja menny vuosia että hiuslaatu paranisi. Suosittelen kampaajaa ettet sinäkin "polta" hiuksiasi. Kampaajilla on neutraalit ja hyvät aineet, eikä tule keltaisuutta.
Tiedoksi että yksi kaverini kerran vaalensi kaupan värillä hiuksensa ja sille tuli sini-vihreä-keltainen sävy, kampaajallehan se joutui ensiapuun? Ei käyttänyt metallisolkia eikä värjännyt saunassa vaan väri oli "suutari" ja kun vielä rasittuneet hiukset niin ei sitä muuta näköjään tarvita.
mä värjäsin ekat 4 vuotta excellence nro:01 mutta huomasin..."et ei perkele..toi 02:nen on paljo vaaleempi ku 01:nen..."
noh..ostin sitä ja nytte on menos melki 5 vuosi excellence nro 02:sen kanssa...et voi olla montaa erimieltä sen värin suhteen...siinä on sellanen tehohoito latvoille ettei ne kuiva...:)