Farkuista

Hei! Täällä on ollut paljon kysymyksiä farkkujen koista, mutta tuli mieleen että ovatko miesten ja naisten farkkujen koilla eroja? eli jos mulla on miesten farkut koko 34/32 niin mikä minun pitäisi ottaa naisten koosta?
1303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos farkkujen koko on tuumissa kuten yleensä on, niin kyllä samat tuumat pätee niin miehille kuin naisillekin.

eli 34 on 34 myös naisten farkuissa. paitsi sellaisissa naisten farkuissa, joissa koot ei ole tuumina (esim. vero modassa ja onlyssa tällaisia farkkuja) vaan tavallisina naisten kokoina esim. 32=XS, 34=S jne....joskus myös pituus voi olla tuumina, mutta vyötärönympärys tuollaisena 34, 36, 38, jne asteikolla...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Angelica^ kirjoitti:

Hei! Täällä on ollut paljon kysymyksiä farkkujen koista, mutta tuli mieleen että ovatko miesten ja naisten farkkujen koilla eroja? eli jos mulla on miesten farkut koko 34/32 niin mikä minun pitäisi ottaa naisten koosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu