Tää on varmasti oikea paikka mainostaa Duria Sadyr metallibändiä. :) Uusi genre on Blood metal, joten bändi on ehdoton suunnannäyttäjä tässä genressä. Duria Sadyr jakaa mielipiteitä mutta niinhän kaikki muutkin bändit. Kyllä niitä oikeitakin faneja on, vaikka jotkut fanittavat vain vitsillä. Vitsi tää ei ole, vaikka ettete sitä usko! DURIA SADYR IS BLOODY METAL OF HELL AND DEATH! :twisted:
Duria Sadyr miksrissä (täältä se kaikki aikoinaan lähti)
http://www.mikseri.net/artists/?id=107944
Duria Sadyr Myspacessa
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=252315336
Vuodesta 2007 lähtien on bändi ollut virallisesti olemassa, alkuun yhden miehen bändinä, nyt on muutoksia luvassa. Duria Sadyr oli monen vuoden mietinnän tulos. Aluksi musiikkiterapian innoittamana alkanut Duria Sadyr bändi on lihassairaudesta ja useista vastoinkäymisistä huolimatta noussut suuren joukon tietoon, saavuttanut jonkinlaisen "kulttimaineenkin", ja siitä on hyvä nostaa bändiä toivon mukaan ylöspäin. Tänävuonna bändi sai haamujäsenen, joka mystisesti poistui soitettuaan muutamaan biisiin kitarat.
Tänäkesänä(-0 löytyi bändiin viimein toinen todellinen jäsen. Basisti löytyi. Kitaristi on hakusessa yhä. Nyt syksyllä 2008 bändillä menee ihan hyvin, uusia biisejä treenataan, eikä mitään hätiköityä matskua ole tulossa, mikä on ollut duria sadyrin suurin heikkous, viimeistelemättömyys. Mielenkiinnolla odottelen mitä vuosi 2009 tuo tullessaan bändille...
Duria Sadyrilla on videoita Youtubessa, mutta ei mun tekemiä
Judas Priestin Breaking the Law coveri
http://www.youtube.com/watch?v=hGINPp9texM
Burzumin War coveri
http://www.youtube.com/watch?v=tJKfw6LLC4A
Toivottavasti voitte jotenkin tukea Duria Sadyrin nousua yhdeksi metallitaivaan tähdeksi. Metallimusa on kuitenkin sitä parasta musaa! :)
Bloodmetal bändi Duria Sadyr
Jucifear
2
464
Vastaukset
- Necrodestructor
Suomen parhaita bändejä ilman muuta , Hail Duria Sadyr !
BLOODMETAL TO THE DEATH - hyi hävetkää
Priestin klassikotkin olette raiskanneet niin maan totaalisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1173093Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk572768Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352162Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012081Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441931Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1251930Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.81035Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67964Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville11898Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77880