Olen 20-vuotias hyväkuntoinen mies, ja käytän Propralia jännitysoireisiin. Silloin tällöin kuitenkin rintaan sattuu, voiko liittyä mitenkään Propraliin? Reilun vuoden käyttänyt ja pahimmillaan ollut nyt satunnaisesti viimeisen kuukauden. Aika lääkärille on vasta kuukauden kuluttua, joten uskaltaako noita vielä napsia vai pysähtyykö sydän?
Propral ja kipu rinnassa?
,,,,,,
21059
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
toimintaa. Itselläni ei kyseinen tuote ole helpottanut jännitystä. Joten täysin turha tuote.
...siitä, että propranololi salpaa reseptoreita, jotka tuottavat adrenaliinia, niin se vaikuttaa myös keuhkoihin. Tämän vuoksi propranololia ei yleensä määrätä astmaatikoille, koska lääke voi provosoida astmakohtauksen.
Tuleeko kipu vain rasituksessa? Jos tulee, niin tämä voisi olla vastaus. Sydän jos pysähtyy, syy on kyllä muualla. Et kertonut Propralin mg-määrää, jota käytät.
Tämä oli maallikon arvailua. Käy lääkärillä. Jos käytät (huom.) _vain_tarvittaessa_, jokin bentso voisi sopia myös jännittämiseen.