Kun on käynyt suihkussa,pessyt kainalot saippualla,ajellu karvat ja laittanut deudoranttia ja silti hetkenpäästä(puol tuntia,ilman fyysistä rasitusta) hiki haisee ja kainalot ihan märkänä.Tosin mukaan mahtuu myös jännitys...Mutta olen aina luullut,et hiki haisee vain kun on likainen??
Tosi ärsyttävä vaiva ja kiusallinen!!
Tiedätteks mikä auttais tai onko jokin elimistössä nyt vialla??
Kiitos kaikille vastaajille etukäteen :)
Tosi ärsyttävä vaiva ja kiusallinen!!
Tiedätteks mikä auttais tai onko jokin elimistössä nyt vialla??
Kiitos kaikille vastaajille etukäteen :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
onko sulla ollut aina samanlaista vaivaa...meinaan jos on alkanut vasta hiljan vi siinä ollu kyse jostain elimellistöllisestä jutusta.
mä itse oon kärsinyt hikoilusta jo nuoruudesta. Joskus aina löysin deodorantin jonka tuoksu peitti hien alleen, mutta ongelmana oli aina hirveet märät läntit kainaloissa, eikä voinut käyttää muuta kuin tummia vaatteita ettei se näy. Nyt oon kuitenkin muutaman vuoden käyttänyt apteekista saatavaa Triple Dry nimistä ainetta ja on kuivat kainalot eikä hiki haise!
Rexona Biorythm stick. Ei haise kainalot ja löytyy melkein marketista kuin marketista. Ei varmaan auta kaikille (Itse kävin ennen tätä läpi aika monta eri vaihtoehtoa sisältäen myös apteekkituotteita), mutta kokeilu ei ainakaan tule kalliiksi.