En tietenkään tiedä, mitä Anssi Kelan avioliitossa on todella tapahtunut, mutta lukuisien miesten kokemuksista voisi olettaa seuraavaa tyyppitarinaa. Lapsen saatuaan vaimo on luonut kuvitelman, että nyt on liitto niin varma ja vakaa, että seksin harrastamisen voi lopettaa. Tyytymätön mies sitten on lähtenyt etsimään seksiä muualta ja liitto hajonnut.
Koska te naiset oikein opitte nämä perusasiat?
Koska te naiset oikein opitte nämä perusasiat?
Vastaukset 5
Vanhimmat
..koskee myös miehiä. Meitä on naisiakin, jotka joutuvat elämään ilman seksiä.
Näinppihän nää asiat etenee!
jaa-a... sama pätenee teihin miehiin... että kun nainen on saatu "koukkuun" ei tarvitse olla hellä.. huomioida niinkuin aiemmin.. ja seksinkin voi jättää minimiin.....
niin että koskas te miehet opitte sen, että kun nainen on saatu "koukkuun", täytyy hänestä edelleen välittää niinkuin ennen ja myös näyttää se??
Anssille on noussut pissa päähän..
Hän on suosittu, muut naiset kuuntelevat innostuneesti mitä tahansa hänen juttujaan, palvovat häntä. Hymyilevät kauniisti. Tekevät mitä Anssi toivoo.
Kotona Anssilla oli tylsää. Lapsi valvotti, vaimoa väsytti eikä siellä suhtauduttu häneen sankarina, tietenkään.
Tämä Anssi Kelan tapaus muistuttaa lähes täsmällisesti muita julkkiseroja. Erotaan, kun rakastetaan rakastumisen tunnetta, vaikka se kestäisi vain vuoden pari tai ei sitäkään.
Oletpa kirjoittanut fiksusti! Noinhan se useimmiten menee. Muistaako teistä lukijoista kukaan julkkista, joka EI OLISI ERONNUT, saatuaan menestystä? Nostan isosti hattua sellaiselle, jos löytyy. Mutta pahoin pelkään, että typeryys voittaa ja lähdetään etsimään ns.parempaa.
Jos Kelan suosio sammuisi ja rahat hupenisivat ei Pinolan pallinaamakaan(malliko,heh?)katsoisi päivääkään.
Jos mulle tulisi menestystä ja rahaa,niin katsoisin ketkä olivat todellisia ystäviä huonoina aikoina ja pitäisin heistä lujasti kiinni.Selälletaputtelijoitahan tulee pilvin pimein loiston päivinä. Typerykset vain eivät sitä näytä tajuavan.
Kelalle on oikein, että vaimo saa puolet tuloistaan. Vaimohan sitä elätti heikompana aikana ja on vai oikeus ja kohtuus, että se saa jotain siitä takaisin.Tällaisia blondipinoloita tämä maailma on piukassa ja ehkä se on oikein, että tyhmyydestä sakotetaan myös Kelaa. Muutenkin kuin rahallisesti:)
Minä olin juuri se täydellinen vaimo. tein kaikkeni mieheni eteen. Pidin huolen ulkonäöstäni ja halusin seksiä paljon enemmän kuin mieheni. siitä huolimatta mieheni eksyi vieraisiin. Tosin asiat on sovittu ja nyt petän häntä selkänsä takana. Miehille ei mikään riitä.