Pakettiautojen vertailu, uuden osto mielessä ?

Missähän olis kattavat sivut Suomessa tarjolla olevista pakettiautoista ?
Vai pitääkö käydä erikseen jokaisen valmistajan sivuilla katselemassa tuota CO2 lukemaa, kun tällainen raja on nyt firmamme työsuhdeautoihin asetettu.
Ja miksi pakut ovat enempipäästöisiä kuin henkilöautot ?
1805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ne on isolla koneella (ei 1.2 / 1.4 niin kuin hlöautot), niissä on paljon rautaa ja ne on muodoltaan tiiliskiviä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hagman kirjoitti:

Missähän olis kattavat sivut Suomessa tarjolla olevista pakettiautoista ?
Vai pitääkö käydä erikseen jokaisen valmistajan sivuilla katselemassa tuota CO2 lukemaa, kun tällainen raja on nyt firmamme työsuhdeautoihin asetettu.
Ja miksi pakut ovat enempipäästöisiä kuin henkilöautot ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu