Ei tule treenistä enää oikein mitään tässä iässä. Palautuminen on liian hidasta enkä voi harjoitella enää oikealla monijakoisella ohjelmalla, vaan joudun jäähdyttelemään tällaisella koko kropan treenillä, jolla aloittelijat harjoittelee. Lihäksetkin karisee kun ei saa kunnolla hajotettua niitä raskailla painoilla. Nivelet kun ei kestä enää. Ehkä pari kertaa viikossa voi käydä painoja nostelemassa.
Pitää varmaan jättää salit noille nuoremmille ja vahvemmille kundeille jotka vielä voi kasvaakin. Itse pitää näköjään aloittaa sauvakävely tai hiihtäminen.
Pitää varmaan jättää salit noille nuoremmille ja vahvemmille kundeille jotka vielä voi kasvaakin. Itse pitää näköjään aloittaa sauvakävely tai hiihtäminen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
EI MENE LÄPI ENÄÄ JAREX, VOIT LOPETTAA :D TYYLISI ON JO TUNNISTETTU :D
Joo otahan vanha j88 nimimerkki käyttöön ja ala taas narisemaan treenamisen vaikeudesta ja siitä kuinka haluaisit massaa mutta et läskiä etkä lihaksia.
63 vuotias treenaan kumi tuupeilla verän tankossa leukoja ja rippi 30 kilon lisäpainon kanssa ei ole paikat rikki
Tuohan on ihan totta roinareilla. Kyllä siinä 30 tienoilla jos on vjaa 10 vuotta roinaamista takana niin lihaksetkin sitä luokkaa, että nivelet on jo hajonneet. Neku ei noi nivelet vahvistu samaa tahtia kuin lihakset.
Suosittelen kuviokelluntaa tai vesijuoksua, hyväksi nivelille.
kyllä on tosi ojentajat on hyvin kehittynyt paino 72 kiloa pituus 168cm olen vie tukkeja nostanu kun on tota metsää en ol erikoisen massiivinen talvella hiidin noin 300 km
"Tuohan on ihan totta roinareilla. Kyllä siinä 30 tienoilla jos on vjaa 10 vuotta roinaamista takana niin lihaksetkin sitä luokkaa, että nivelet on jo hajonneet. Neku ei noi nivelet vahvistu samaa tahtia kuin lihakset."
Ja suoli24 herneaivo eli sinähän se totuuden sanot? Ah hahah :)
No entäs jos se roinari nyt onkin vaikka 12v niin sithän ne varmaan siinä ööö 20 tienoilla heittää veivit tai siis lihakset on sitä luokkaa että nivelet sitä ja tätä ööö ?
Neku neku neku...
Mitäs jos menisit kokeilemaan sitä kuviokelluntaa?
Minä olen sitä mieltä että roinasit tai et niin 32 vuotias on nuori mies ja treenivuosia on edessä montakymmentä. On vähän katos vaikeaa ajatella että vasta 30 vuotiaana aletaan jo olemaan ikäloppuja ymmärrätkös :)
Elämä on sen verran pitkä, ettei kannata lukea näitä sun juttuja täältä vai mitä?
Ja tuon aloittajan voisi uittaa paskasammiossa ja tervata höyhenissä sen jälkeen.
Mitä hyötyä on natuilla teininä kun ne kaikki on niin saatanan pieniä ja lihasten kasvu täysin olematonta. Hurjia juttuja täältä aina saa lukea elikkä täyttä paskaa vaikka totuus on just se että natu ei kasva, roinari kasvaa ja iällä ei ole mitään merkitystä tähän lajiin. piste.
"Minä olen sitä mieltä että roinasit tai et niin 32 vuotias on nuori mies ja treenivuosia on edessä montakymmentä. On vähän katos vaikeaa ajatella että vasta 30 vuotiaana aletaan jo olemaan ikäloppuja ymmärrätkös :) "
Niin varmaan ajatteli Frank Hillebrandkin vielä reilu kolmekymppisenä.
http://musclememory.com/show.php?a=Hillebrand, Frank
http://www.ironmagazineforums.com/bodybuilding-gossip/122547-ifbb-pro-frank-hillebrand-dies-heart-attack-2-19-2011-a.html
"Hurjia juttuja täältä aina saa lukea elikkä täyttä paskaa vaikka totuus on just se että natu ei kasva, roinari kasvaa"
Totuus on se, että roinari kasvaa horsmaa silloin kun natu vielä mennä porskuttaa ja vetää roinarin leskeksi jäänyttä muijaa pakariin ja pyyhkii munansa roinarin vähillä rahoilla ostamiin verhoihin aamulla lähtiessään. Mutta se on hyvä sille muijallekin. Saa sekin kerrankin miestä, eikä tarvitse tyytyä mihinkään ylisyöneeseen ähkysikaroinariin.
ikänä en ol notamisen takia lääkäris käny ei notamisesa kauheita lihksia tarvi kun on hermotus kunnossa en aina roinalla npsta muuten leuanveto on hyvä liike