Tolvanat ne uskoo vaikkaa maailmanloppuun asti samoihin puolueisiin (SDP, KOK, KESK, VIHREÄT, RKP)ja valittaa, kun asiat vain menee huonompaan suuntaan. Kyllä älykkäät (kuten minä) höpötrendeistä piittaamattomat tajuavat jo PS:n tarpeen Suomessakin. PS:llä perusjärkeen luottava systeemi joka kestää.
Äänestäkää PS:ää= äänestäkää sen puolesta, etteivät työpaikat katoa globaalisaatioon maastamme ja Suomi pysyy edes jokseenkin suomalaisena tulevaisuudessakin. Arvostakaa itseänne ja suomalaisuuttanne.
Äänestäkää PS:ää= äänestäkää sen puolesta, etteivät työpaikat katoa globaalisaatioon maastamme ja Suomi pysyy edes jokseenkin suomalaisena tulevaisuudessakin. Arvostakaa itseänne ja suomalaisuuttanne.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://www.fonepoint.fi/PublishedService?file=&pageID=3&action=view&groupID=316&OpenGroups=316&gclid=CMestNiTpJYCFQ9cQgodwUXA5w
ja puolta pitäviä! Kuvitteleeko jotkut aivan tosissaan, että tänne rantautuneet ikinä ajaisivat ensin suomalaisten etuja, ja sitten vasta omiaan??? Naurettavaa! Kyllä taatusti jokainen aivan terveesti ensin ajaa omaa ja kansansa etua, se on välttämätöntä kansan tulevaisuuden kannalta.
ensin ajetaan omaa etua sitten kavereiden sitten puolueen ja jos aikaa jää niin näperrellään
jotain mitä voi seuraavissa vaaleissa väittää
kansan etujen ajamiseksi.
siinä on politiikan lyhyt kertaus jos se oli päässyt unohtumaan. koskee kaikkia puolueita ja niiden ehdokkaita.
vasemmistoa. Nyt aion äänestää perussuomalaisia.