Etsin lauluopettajaa Lahdessa

Lala1984

Hei!

Olen 24 vuotiainen likka joka etsii laulu opettajaa. Tasta on monta vuotta kun olen viimeksi kuorossa laulanut mutta laulaminen on todelakin hauskaa ja teen sita jatkuvasti. Olis kiva oppia halitsemaan sita aanta ja harjotella sita oikealla tavalla ettei tuhoais sita omalla kokemattomuudella.

jos olet opettaja, tai tunnet jonkun joka voisi antaa laulu tunteja, tai jos tiedat jopa kuorolaulu ryhmasta johon voisi liittya, niin olepa kiltti ja ota yhtteytta.
En oikeen tieda mista muusta kysya kun taalta.

2

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei, hei.

      Ei kannata välttämättä täältä kysellä opettajia. Kokeile mieluummin lähimmän kansalaisopiston tai musiikkiopiston opettajia. Ne saattavat antaa yksityistunteja, vaikket kuuluisikaan musaopistoon.

    • jemmana

      Olen kuullut että lahden musiikkiopistolla olisi ilmainen tyttökuoro, minuakin sinne yksi kaveri koitti pyytää mutta ei aika sopinut ollenkaan niin en voinut mennä.. perjantaisin harjottelevat opistolla, tarkista etteivät ole vaihtaneet päivää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      33
      2104
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      47
      1721
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1486
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1236
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1034
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      978
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      865
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      852
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      799
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      753
    Aihe