Hei!
Onko kellään kokemuksia silmäluomen turvotuksesta? Mulla on silmäluomi hieman turvoksissa tai ei mene niin kuin yleensä, jää ns. ryppy. Mistäköhän johtuu? Oli aamulla herätessä ja ollut koko päivän. En ole syönyt mitään tavallisesta poikkeavaa edellisenä päivänä. Tai no pakastemansikoita söin eilen, joita en ole syönyt pitkään aikaan, mutta tuskin johtuu niistä.
silmäluomi turvonnut
7
7073
Vastaukset
- kiru
Käske leikkaamaan silmäluomesta ylimääräiset pois!
- spmk
Moi,
onko vieläkin turvoksissa? Mulla on ollut jo jonkin aikaa turvotusta. Aamulla tuntuisi olevan vähemmän ja päivän mittaan turpoaa enemmän jostain syystä. Teen tietokoneella töitä, mutta aika outoa jos siitä johtuisi vai?
Punottaako se sun silmäluomi? Mulla ei oikeastaan punota eikä silmä myöskään rähmi ihmeemmin.
Kummastuttaa muakin ja ehkäpä kohta täytyy kysellä lääkäriltä asiasta. - rieufir
Minulla sama homma. Vasen silmäluomi turvoksissa niin, että jää ryppy, mitä ei aiemmin mielestäni ole näkynyt. Kestänyt jo jonkin aikaa. Aamuisin luomi turvonneempi ja laskee päivän mittaan, mutta se "ryppy" jää näkyviin. Kysästävä ilmeisesti lääkäriltä...
- apua!!
kertokaa mitä lääkäri sano?
- subeigumu
apua!! kirjoitti:
kertokaa mitä lääkäri sano?
Mulla on nyt samalla tavalla, toi silmäluomen ryppy on nyt huomattavasti ylempänä ja näytän ihan hoopolta. :s Ja lisäks molemmissa silmissä, oikeessa se ryppy on hieman ylempänä. Ja nää luomet on iha punaset. Jotenki tuntuu raskaammalta kattoa ylöspäin ku eilen... :s Haluisko joku auttaa? Lääkärille en jaksais mennä mut kuinka kauan tää kestää ? Ja miten tää lähtee pois ?
- subeigumu
subeigumu kirjoitti:
Mulla on nyt samalla tavalla, toi silmäluomen ryppy on nyt huomattavasti ylempänä ja näytän ihan hoopolta. :s Ja lisäks molemmissa silmissä, oikeessa se ryppy on hieman ylempänä. Ja nää luomet on iha punaset. Jotenki tuntuu raskaammalta kattoa ylöspäin ku eilen... :s Haluisko joku auttaa? Lääkärille en jaksais mennä mut kuinka kauan tää kestää ? Ja miten tää lähtee pois ?
.. Unohin edelliseen viestiin kertoa et oon ostanut semmosen finnituotteen Apteekista ja sen takia koko naama on punottanut pari päivää ni johtuisko toi luomijuttu siitä ?
- Apuaaåuapgbkllögf
Mulla on ihan sama juttu ollut jo kokopäivän,ihan typerää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2522672Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka172187Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3281912- 1031639
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois901566Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001260- 671210
- 251131
- 501093
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl731036