Hei!
Minulla on kamalasti vaaleita näppyjä kasvojeni iholla. Leukaan tulee aina finnejä tai suupieliin ja nenääni peittää lukuisat mustapäät.
Eniten minua häiritsee poskissa olevat vaaleat mitään sanomattomat näpyt. En edes tiedä mitä ne ovat, ei ainakaan finnejä. Olen atoopikko, herkkä iho siis.
Mietinkin, että löytyisiköhän luontaistuotekaupasta jotain minun iholleni? Jotain tablettia..? Minä en tiedä näistä juurikaan mitään, mutta sen tiedän, että haluaisin tasaisemman ihon. Meikkivoidekkaan ei levity tasaisesti :( Rasvaan ihoani joka ilta ja joskus aamuinkin, aivan perusvoiteella ja meikkaan vaan jos on tarvis lähteä jonnekkin...
Osaisiko kukaan neuvoa minua hieman, kuinka saisin ihoani sileämmäksi, heleämmäksi tai jotain?
Haluaisin myös tietää tuotteiden hintoja ja mistä niitä saa!
Kiitos paljon jo etukäteen ja ihanaa syksyä kaikille! :)
KUINKA SAAN POIS?!
5
821
Vastaukset
hieman tietoa. Ne vaaleat näpyt ovat todennäköisesti miliumeja, ne on helppo ja vaivaton poistattaa kosmetologilla, itsekin olen poistattanut. Ja kyllä sun muutenkin kannattais käydä näyttämässä ihoasi kosmetologilla että saisit oikeat hoito-ohjeet, koska väärillä ihorasvoilla voi tehdä hallaa iholleen. Toivottavasti oli jotain apua ja hyvää syksyä sinulle :)
- näppynaama´
Kiitos paljon Sinulle! :)
Olen kuitenkin saanut sellaisen käsityksen, että kosmetologilla käynti on kallista ja kuullut joskus, että joillekin se on vaan tehnyt pahaa iholle... (?)
Mitä nämä miliumit oikein ovat? en ole juuri koskaan kuullut niistä...? näppynaama´ kirjoitti:
Kiitos paljon Sinulle! :)
Olen kuitenkin saanut sellaisen käsityksen, että kosmetologilla käynti on kallista ja kuullut joskus, että joillekin se on vaan tehnyt pahaa iholle... (?)
Mitä nämä miliumit oikein ovat? en ole juuri koskaan kuullut niistä...?Ne miliumit ovat pieniä rasvanäppyjä jotka vain tyhjennetään, tosin neulaa käyttäen mut ei tee kipeätä. Kyllhän se tietty on aika kallista käydä kosmetologilla mutta parempi maksaa se yksi käynti jolloin saa oikeat hoito-ohjeet kuin pilata ihonsa väärillä aineilla, varsinkin kun sulla on atooppinen iho. En oikein jaksa uskoa et ammattinsa osaavan kosmetologin hoito tekis pahaa iholle. Mut kysele hintoja eri kauneushoitoloista. Ja samalla voit kysellä neuvoja ja vinkkejä meikkaukseen. Toivottavasti saat ihosi kauniimmaksi ja heleämmäksi:)
- näppynaama´
MiSu65 kirjoitti:
Ne miliumit ovat pieniä rasvanäppyjä jotka vain tyhjennetään, tosin neulaa käyttäen mut ei tee kipeätä. Kyllhän se tietty on aika kallista käydä kosmetologilla mutta parempi maksaa se yksi käynti jolloin saa oikeat hoito-ohjeet kuin pilata ihonsa väärillä aineilla, varsinkin kun sulla on atooppinen iho. En oikein jaksa uskoa et ammattinsa osaavan kosmetologin hoito tekis pahaa iholle. Mut kysele hintoja eri kauneushoitoloista. Ja samalla voit kysellä neuvoja ja vinkkejä meikkaukseen. Toivottavasti saat ihosi kauniimmaksi ja heleämmäksi:)
Kiitos paljon! Enköhän mä mene heti ensi viikolla kyselemään vähän hintoja ja varaan varmaankin aikaakin! Kiitos Sinulle paljon! :)
- Kat
näppynaama´ kirjoitti:
Kiitos paljon! Enköhän mä mene heti ensi viikolla kyselemään vähän hintoja ja varaan varmaankin aikaakin! Kiitos Sinulle paljon! :)
Mulla oli kanssa niitä miliumeja ja kävi ilmi, että johtuivat nimenomaan liian rasvaisesta voiteesta. Poistatin kosmetologilla ja sen jälkeen ei ole ollut, kun vaihdoin tuotteet.
Ne poistettiin perusihonpuhdistuksen yhteydessä, eli ei ollut kamalan kallista. Saattaahan joku tehdä pelkästään niiden poiston, ilman muita hoitoja. Ja kosmetologille voit suoraan sanoa, jollet halua ostaa häneltä niitä kalliimpia tuotteita sillä kertaa, kysyt vain ihotyypillesi sopivat aineet yleisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j422224- 241780
Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271435- 1091264
Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!151229- 181035
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71944Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut107864Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333853Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad74846