Pussisokeri riittää palautusjuomaksi!!

http://www.staylimy.com/71/strength_training_sugar_just_as_good_as_whey_creatine_and_su.shtml

Sokerivesi toimii yhtä hyvin palautuksessa, kuin hera kreatiini sokeri.
6388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Näinhän se menee. Herat ja varsinkin jotku Mannisen tai Skipin hifiherat on ihan turhia. Taas yksi tutkimus joka osoittaa tämän.

Äänestä
  • Tutkimuksia riittää myös huomattavasti pajlon enemmän siitä että proteiinia ja hiilaria tarvitaan palautumiseen.

    Äänestä

  • riittää kirjoitti:

    Tutkimuksia riittää myös huomattavasti pajlon enemmän siitä että proteiinia ja hiilaria tarvitaan palautumiseen.

    olet oikeassa, mutta yhtään tutkimusta ei löydy joka osoittaisi "palautusjuoman" tarpeellisuuden.

    Äänestä

  • affdsfsf kirjoitti:

    olet oikeassa, mutta yhtään tutkimusta ei löydy joka osoittaisi "palautusjuoman" tarpeellisuuden.

    Affenmiehet ja teinixpeelot elää pelossa. Ne pelkää, että jos ne tekee yhdenkin virheen ruokailun, treenin tai levon osalta, niin lihakset haihtuu ilmaan eikä mitään kehitystä tule koskaan.

    Siksi paskaravinnefirmat saa myytyä noita tuotteitaan, kun affenmiehet ja teinixpeelot ei USKALLA olla ilman. Eli vaikka kukaan ei ole osoittanut tarvetta syödä paskaravinteita, niin raukat syö säkkikaupalla jotain kiinalaista melamiinijauhoa, kun on pelko perseessä, että ilman sitä ei kehitystä ehkä tulekaan.

    Jotkut uskovaiset on samanlaisia raukkoja. Uskovat johonkin satuolentoon siksi, kun pelkäävät olla uskomatta - jos vaikka joutuukin helvettiin kun se vihainen ja mustasukkainen satuolento voikin olla olemassa.

    Äänestä

Vanhemmat (yli 30 v) treenaajat kyllä tarvitsee lisäravinteita kun oma kroppa ei enää pysy mukana.

Äänestä
  • jarex88 alias jartsa88 alias j88 alias yms. jattää nyt sen katkeran vittuilun pois.

    Vaikka se oma treenaaminen onkin niin hankalaa ja massaa pitäisi saada mutta ei läskiä eikä lihaksia ja ruokaankaan ei ole vara vaikka käyt töissä jne. niin hommaahan nyt se elämä..ihan oikeasti.

    Jos sä tosiann koitat sitä lihaa saada niin luuletko että sun vittuilus täällä edesauttaa asiaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tutkittu juttu!! kirjoitti:

http://www.staylimy.com/71/strength_training_sugar_just_as_good_as_whey_creatine_and_su.shtml

Sokerivesi toimii yhtä hyvin palautuksessa, kuin hera kreatiini sokeri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu