Kuinka saan tunnukset iTunes Storeen ilman luottokorttia? Visa Electron, jossa Vertify by Visa -nettimaksuominaisuus löytyy, mutta eipä sekään käy.
Eikä pankki anna luottokorttia työssä käyvälle ihmiselle..
Hauskintahan tässä on se, että mitään en aio edes ostaa. Haluan vain ladata ilmaisia ohjelmia iphoneen app storesta. On se elämä vaikeaa.
iTunes Store -tunnus
9
4166
Vastaukset
- 1stMacFinn
Osta 15 euron iTunes Card, sillä kirjaudut iTunesiin, lataat haluamasi ohjelmat ja kenties ostatkin joitakin.
Ja vaikka se 15 euroa on mennyt jo, iTunes tunnus säilyy.- Jaska Perusjaska
Yhdistyykö tuo sitten omaan Apple ID:hen? Iphonen app storessa ei pysty syöttämään noita lahjakorttikoodeja. Eli toimiiko tuo sitten pelkästään iTunesilla?
- 1stMacFinn
Jaska Perusjaska kirjoitti:
Yhdistyykö tuo sitten omaan Apple ID:hen? Iphonen app storessa ei pysty syöttämään noita lahjakorttikoodeja. Eli toimiiko tuo sitten pelkästään iTunesilla?
Taitaa tosiaan olla niin, että iTunes tilin voi luoda vain iTunesissa. Mutta kun se on luotu, toimii iTunenissa ja AppStoressa.
- tytö tuollainen...
Hei mistä tuollaisen itunes card jutun voi ostaa??
- 1stMacFinn
tytö tuollainen... kirjoitti:
Hei mistä tuollaisen itunes card jutun voi ostaa??
Itse olen ostanut ne Applen nettikaupasta tai iTunes Storesta lahjakortteina.
- jouka
Näin tein itse:
1. Menin http://www.bebo.com/ ja loin tunnuksen.
2. Lisäsin itunes us:n kaveriksi ja sain redeem koodin (jonkinlainen kuponkikoodi)
3. Menin https://myinfo.apple.com/cgi-bin/WebObjects/MyInfo.woa ja loin uuden apple id tunnuksen (käytin usa:n yhteystietoja, en tiedä onko välttämätöntä)
4. Avasin itunesin käyttämällä bebo:n tarjoamaa 'redeem now' (tai jotain tuohon suuntaan) linkkiä.
5. Loin itunes tunnuksen käyttäen apple id:tä jolloinka maksumetodiksi oli mahdollista valita 'none' (johtuukohan sitten tuosta redeemistä vai apple id:n käytöstä, tiedä häntä.
6. Latailen ilmaisia ohjelmia app storesta.- EIii
MULLA EI toimi tolla tavalla,vaikka tein ohjeiden mukaan kaiken. Ja vielä USA:n jutut ym.
- johan on
persiistä!!!!!!!!!!!!! Kandeis varmaan liittää se electron maksutapoihin niin asiakasmäärät kasvais!!!!!! Ei sillä pysty ostamaan jos ei ole rahaa tilillä! Ei mene ikinä miinuksen puolelle!!!!!!!! Että mikä on ongelma? >:(
- 1stMacFinn
Tuota. Kun Electron jo kauan on toiminut iTunes Storessa niin mikä on sun ongelmas?
Tosin kuulemma vieläkin joidenkin pankkien Electronien kanssa on ongelmia. Ja muuallakin kuin verkko-ostoksissa. Mutta se on sitten jo toinen juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5128739Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1366010Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3505075Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli604684Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s864283Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664003SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1783862- 911808
- 1031364
- 47929