kun aloittaa suhteen ja asuu myös erillään,onko se uskottomuutta?
Minun mielestä ei ja varsinkin jo toisella puolisollakin on suhde ollut jo vuosia.
Minun mielestä ei ja varsinkin jo toisella puolisollakin on suhde ollut jo vuosia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ole, jos kerran kumpikin on tietoinen tilanteesta. Sitten kuvio menee hankalaksi, jos aletaan suunnittelemaan paluuta vaikka on harkinta-aika päällä. No, tietty, harkinta-aikana mietitään, jatketaanko avioliittoa, mutta jos on jo näyttävästi lähtenyt seuraavaan suhteeseen..
ollut jo sutinaa...luottamus on nyt mennyt puolin ja toisin. Tsemppiä eroon!
Avioeron harkinta-aika on käsittääkseni tarkoitettu ensisijaisesti ajanjaksoksi, jolloin osapuolet miettivät voiko yhteiseloa jatkaa vai ei. Siis harkitsee!
Mutta kohdallanne näyttää siltä, että harkinta-aika onkin ajanjakso, jolloin rakennetaan pikapikaa suhteita, että vältytään eron hetkellä jäämästä yksin. Eli eikun uuteen vaan, mielellään nopeasti, niin vältytte molemmat kohtaamasta omia tuntojanne ja tunteitanne kolikon tummemmalta puolelta.
Uusien suhteittenne ennuste ei ole kuitenkaan kovin hyvä, tilastollisesti.
vain lain vaatima aika, jolloin vasta voi hakea virallisen eron?
Monet parit ovat harkinneet jo avioliiton aikana ja eron hakeminen on silloin pelkkä paperi asia.
Toki uuden suhteen aloittaminen ilman toipumisaikaa ja surun läpikäymistä, voi olla harkitsematonta. Uusi suhde kun vaatii oman energiansa, jos siitä haluaa kunnollisen.
Moni kuitenkin käy laastarivaiheen läpi, se on yksi tapa työstää eroaan. Mikäs siinä, jos molemmat osapuolet ovat tietoisia siitä, että suhde loppuu aikanaan.
se entisten suhteitten ennuste, ei kovin hyvä sekään. En tiedä, tuleeko varmemmin päävoitto, jos oikein jahkaa, hautoo ja pohtii, vai että jos vain vetäisee arpalipun, jos sitä tarjotaan.
Ehkä tarkoitit harkinta-aikaa!!!
Ei ole uskottomuutta.
Saat elää omaa elämääsi.
harkinta-ajalla.