Kertokaas hei mulle kuinka paljon laihdun ja kuinka nopeasti, kun ennen en liikkunut yhtään ja nyt päätin sen 10000 askelta päivässä vetää. Enkä aio muuttaa ruokailu tottumuksia. Kiitos :)
nainen 171/111
6
626
Vastaukset
- 78679
Et laihdu jos et muuta ruokailutottumuksia.
- miten niin?
Eikö muka jo tuo hänen uusi liikkuva elämä kuluta kaloreita ja laihduta?
- 4355543
miten niin? kirjoitti:
Eikö muka jo tuo hänen uusi liikkuva elämä kuluta kaloreita ja laihduta?
kiinteyttää ja kuluttaa kaloreita, joskus jopa kilokaloreita ;)
Mutta jos mässäilee ja ylensyö (eli syö YLEn) jatkuvasti ja kuvittelee, että vain liikuntaa lisäämällä ne rasvat lähtevät elimistöstä pois, niin silloin on kyllä karauttanut karille tai lyönyt kirveensä kiveen, sillä liikunnan osuus laihtumisessa on pieni verrattuna ruokavalion osuuteen. Tai voisihan se liikunnan osuus toimiakin laihduttavasti jos juoksisi vähintään maratonin joka päivä.
- meliissa
vaikka terveysaseman terveydenhoitajan luona ja katsoa kaikki arvot ja ruokavalio kuntoon-
Painon seuranta ja laihdutus aloitettava
Ruokavalio kuntoon
Liikunta kuivioihin - sgrgsg
Sehän riippuu täysin siitä mikä on nykyisen ruokavalion koostumus ja saatu energiamäärä. Jos syöt nyt juuri sen verran mitä kulutat, niin lisäämällä liikuntaa laihdut. Jos taas syöt enemmän (eli ns. lihoaminen kokoajan päällä), niin et laihdu, mutta lihoaminen hidastuu tai pysähtyy. Käveleminen ja muu liikunta on joka tapauksessa hyväksi!
Mutta kai tämä oli vitsiksi tarkoitettukin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845850Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243497- 1572023
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2231948Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1731709Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821475Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571011- 67981
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21980Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109917