täysnutrausta 10 pv

Minkähän verran mahtaa tipahtaa painoa 10 päivän täysnutrauksella? pituus 170 ja alkupaino jotain 72 kg.

Jos hyvin alkaa lähtemään niin nutraan siihen saakka että paino vähintään 65 kg.
1490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kokemukseen perustuva arvaus olis että noin 2 kg lähtee. Yleensä sanotaan, että kilo viikossa on hyvä tahti.

Se paljonko keltäkin lähtee 10 pv:ssä on tietty yksilöllistä ja riippuu monen asian yhteissummasta.

Itseltäni lähtee reilu kilo viikossa, olen 159 cm 57,5 kg. Melko orjallinen (en täysin) nutraaja olen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muutama pois.... kirjoitti:

Minkähän verran mahtaa tipahtaa painoa 10 päivän täysnutrauksella? pituus 170 ja alkupaino jotain 72 kg.

Jos hyvin alkaa lähtemään niin nutraan siihen saakka että paino vähintään 65 kg.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu