Naiset ei iske. Nysväävät vaan miehen ympärillä, kiertävät ku kissa kuumaa puuroa eivätkä saa sanaa suustaan. Idioottimaisimmat tulee jutteleen sen varjolla että "tarjoisitsä mulle drinkin?" No vitut ole tarjoamassa, ostakaa omat litkunne saatanan huorat! :D
TÄYSIN TURHA PALSTA
naiset ei iske
131985
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Minä voisin sanoa samaa miehistä. Olen tämän palstan rohkaisemana yrittänyt iskeä miehiä, mutta miehet ovat nysvännyt ympärilläni vain S***** toivossa. Ulkonäöltäni olen tavallinen nainen.
Miehet hakevat naisista sitä huumaa, ja kun se yhden kanssa loppuu, niin siirrytään seuraavaan.
Tämä koskee ihan niitä "tavallisiakin" miehiä, jotka ilmoituksissaan kertovat olevansa, mukavia, kilttejä jne.
Kuinka moni oikeasti kiltti ja mukava mies kirjoittaa noin profiiliinsa. Itse en ainakaan kirjoittaisi, että olen kiltti. Sen saa jokainen arvioida itse.
Mukavia miehiä löytyy kyllä. He eivät ole välttämättä niitä kaikista komeimpia, vaikka toisinaan saattavatkin olla. Miehissä sama juttu kuin naisissa. Jos niitä suosituimpia lähdet katselemaan niin todennäköisesti tulet pettymään.
käänteisesti soveltaa miehiinkin.
Sitten kun nainen ilmaisee kiinnostuksensa, mies vetäytyy kuin siili, ja alkaa täristä että "nainen vonkaa mun pikku piliä"
No en tasan ole vonkaamassa, miksi helkutissa miehillä on ykssuuntainen ajatusmalli.
Nimenomaan veit sanat suustani! Osa on pelkääviä raukkoja loppupeleissä. Tällä tarkoitan sitä,että ensin näyttää vihreää, mutta sitten vetäytyy. Ja miehet muka aina naisten perään, höh... !!
Näin se menee, että ensin mies näyttää vihreää, mutta sitten vetäytyy.
Kyllä noita aloitteellisia ja fiksuja naisia toisinaan näkee. Nykyinen naisystäväni ei edes luovuttanut, vaikka annoin hänelle ensin hieman neutraalin vastaanoton. Hän yritti uudestaan ja antoi itsestään todella paljon ensimmäistä kertaa fiksumman vaikutelman, joka teki minuun kyllä vaikutuksen. Nyt olemme muutaman kuukauden olleet yhdessä ja taidan pitkästä aikaa todella välittää naisesta ja suhde tuntuu todella hyvältä, eikä siitä ole kiire pois niinkuin tavallisesti.
Eli kannattaa yrittää ja iskettävien vastavuoroisesti suhtautua ihmiseen avoimin mielin. Muistakaa se, että jännitys on yleensä mukana näissä iskuyrityksissä jos iskijä on todella kiinnostunut.
"Kyllä noita aloitteellisia ja fiksuja naisia toisinaan näkee. Nykyinen naisystäväni ei edes luovuttanut, vaikka annoin hänelle ensin hieman neutraalin vastaanoton. Hän yritti uudestaan ja antoi itsestään todella paljon ensimmäistä kertaa fiksumman vaikutelman, joka teki minuun kyllä vaikutuksen."
Joo naiset on kyllä aktiivisia joskus mutta silloin kyseessä on mies joka on heitä selvästi korkeammalla tasolla markkina-arvoltaan. Ei mikään ihme jos tavisnaiset hullaantuu komeasta miehestä ja yrittää uudestaankin vaikka mies antaisi pakit/neutraalin vastaanoton.
Jos olisitte naisesi kanssa suunnilleen samalla "markkinatasolla" niin tuskinpa nainen olisi uudestaan sua yrittäny puhumattakaan että olisi alunperinkään tehny aloitetta. Näitä on nähty.
Voi olla, että hänen "markkina-arvonsa" on hieman matalampi kuin minun. Tai ainakin minulla on ollut häntä kauniimpia naisia paljon. Kuitenkin tällä naisella on ominaisuuksia, jotka tekevät minuun suuren vaikutuksen. Voi olla, että "markkinoilla" näitä ominaisuuksia ei yleisesti arvosteta yhtä paljon kuin itse arvostan. Jokatapauksessa tämä nainen on minulle arvokas.
Totta, että jos ihmiset ovat "markkina-arvoltaan" saman tasoisia, niin usein yksien pakkien jälkeen ei yritetä uudestaan. Mutta tilanne ei kuitenkaan ole aina näin. Jos on saanut naisen retkahtamaan itseensä kunnolla, niin kyllä tällöin muut miehet unohtuvat. Jopa komeat miehet.
näkyy asenteesi naisia kohtaan. Itse olet huora kun olisit valmis jakamaan kuppaista kaluasi joka koloon! Hyi, ala-arvoista.
ei huorittelijoiden.
en onneksi kuulu naisiin jolla menee kieli solmuun kun kohdalle osui ravintolassa mies joka oli ostanut juomansa kai itse kun niin kännissä oli ja maailman typerin aloiyus että kun on niin kauniit silmät.en sano mitään ja seuraavaksi toteaa että onpa ihanat rinnat ja nyt röyhistänkin koska siinä mies oli oikeassa. sitten kysyy saako tarjota mulle jotain juotavaa niin vastaan että on tullut juotua meinaan tämä umpityperä mies ja astun korkkareilla jätkän varpaille ja sanon vain oho ja lähden juttelemaan ja ostin drinkin itse. se siitä sanattomuudesta ja siitä että mies kyllä kiertää kuin kissa kuumaa puuroa tai kuka mitäkin. että terve sulle typerästä kommentistasi. pärjäile tolla asenteella se voi vaikka kantaa hedelmää vaikka ihan sitä etelän hedelmää........
...kadonnut kun noin kiukkuisia kirjoitelet ? Vai känsätkö kädessä polttelee kun tuolla tavoin naisista avaudut ?
Sinunlaisia on baareissa seinänvierustat täynnä. Katselette avuttomina kun osaavat miehet vain astelevat tanssilattialle ja iskevät naiset. Mutta ellei teitä olisi, koko hommasta katoaisi viehätys. Kuinka mä sitten enää voisin tuntea sitä ihanaa paremmuudentunnetta ? En mitenkään.
hyvin miesten kaksinaismoralismi. Samassa kappaleessa vikistään, ettei naiset tee aloitteita ja niitä jotka tekevät haukutaan huoriksi.