Puutteessa

Mikä mun tyttökaveria vaivaa kun se ei koskaan tee alotetta seksiin? Me ollaan seurusteltu pari vuotta mutta minä olen aina joutunut tekemään aloitteen. Jotenki tuntuu ettei häntä kiinnosta rakastelu pätkääkään. Ja vaikka mitä tekisin rakastellessa niin musta tuntuu että se vaan venaa että mä saisin orgasmin ja lopetettaisiin. Meillä ei ole mitään ongelmia parisuhteessa mutta tämä on ainakin minulle jo muodostunut ongelmaksi.
121547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hoida beibiäsi niin, että sekin saa. Nuo oireet kuulostaa ihan siltä. Kyllä se kiinnostuskin herää kun tietää saavansa.

Äänestä

Moi,se on jotenki niin tuttua toi teksti.Mulla ja mun monella frendillä tuntuu olevan toi sama ongelma.En tiedä mitä tehdä?Käytös ja käyttäytyminen on ollut mun osalta ainakin ihan ok,mutta mikään ei tepsi!

Äänestä

Moi.Se tuntuu olevan aika yleistä munkin kaveripiireissä toi vonkaaminen.Mustakin on kurja kun aloite on aina mun tehtävä!Ei siitä tule helvettiäkään,että rupeisin vieraissa kulkemaan.ASIASTA ON PUHUTTU !!

Äänestä

Meillä on vähän sama homma. Ollaan oltu yhdessä jo 4 vuotta ja seksi on alkanu menettään kiinnostuksen mun kohdalla. En enää innostu. Mää jotenkin ootan, että mies olis aktiivisempi ja rohkeampi... Ja sit ku rakastellaan, toivon et mies sais orgasmin nopeaa. Hän on pitkäkestoinen ja ite en jaksais kauheen kauan naida ku tiedän, etten saa orgasmia. Haluaisin, että mies olis tuhma, näyttäis kuinka paljon minua himoitsee. Pieni esimerkki vois olla vaikka tämmönen: ite oon tiskaamassa, mies tulee taakse, hyväilee rintoja... kuiskaa tuhmia ja työntää kätensä pöksyihini.
Siis jotain tämmöistä pientä tuhmaa arkeen, ni saattais sunki tyttöystävä innostua kummasti :)

Äänestä
  • sulla oli esimerkki joka tepsisi meikäläiseenkin... tuollaista kohtelua kun saisi niin olisin taivaissa :)

    Äänestä

  • Yritti sitä meikämannikin piristää rakkauselämäänsä. Eukko oli keittelemässä soppaa ja ajattelin yllättää takaapäin. Ujutin kättäni hameen alle toisen käden vaeltaessa rinnoille. En edes ehtinyt kohteeseen saakka, kun soppakauha kajahti ohimoon. Vaimolla on nopeat refleksit.

    Äänestä

  • Yritti meikämannikin kerran piristää lakastuvaa rakkauselämäänsä. Vaimo touhuili lauleskellen soppaa keittelemässä. Vähän kuin salaa ujutin takaapäin käteni hameen alle toisen käden vaeltaessa rinnoille. En ehtinyt kohteeseen saakka, kun soppakauha kajahti otsaani. Hänellä oli tosi nopeat refleksit!

    Äänestä

  • innostu. Huitoo helevettiin minut ja sättii vielä jälkeen. Että aina on seksi mielessä! No on, kun on kuukaudenkin paussi takana. Olis nyt edes tyytyväinen, että minä olen vielä hänestä kiinnostunut. Menee meinaan into ja alan luovuttaa jo. Pitäköön omansa.

    Äänestä

Silloin kun seksistä NAUTTII, sitä haluaa mahdollisimman paljon, usein, eri paikoissa, eri asennoissa jne..

Elikä jos nainen ei halua, siihen on se yksinkertainen syy että seksi on ollut surkeeta..

Tätä ei yleisesti myönnetä koska se on miehiä halventavaa, mutta tämä nyt vaan ON TOTUUS, uskokaa tai olkaa uskomatta!

Ei ole olemassa "haluttomia naisia", paitsi korkeintaan jonkin lääkityksen tai sairauden takia, mutta terve haluton nainen on luonnonoikku, mutaatio joita on joku yksi miljoonassa!

Äänestä
  • Muakaan ei oman äijän kanssa seksi huvita pätkän vertaa. Sen aloitteet kun on sitä, että kun on käyty nukkumaan se kylmillä käsillä puristaa mua tissistä ja kun kiljahdan tms niin hän suuttuu, kääntää selkänsä ja marisee kaksi päivää että on kyllä yrittänyt tehdä aloitteen, että minussa on vikaa. Hänellä kyllä haluja piisaisi! Minä tunnevammainen kylmä frigidi vain en jostain oudosta syystä lämmennyt äänettömälle jääkylmälle kädelle joka ryömi jostain pimeässä peittoni alle.

    Eilen suihkusta tullessaan hän otti pääni väkisin jalkojensa väliin ja yritti leikkimielisesti pakottaa mua ottamaan poskeen. Enpä sit ottanut kun jotenkin ällöttää, ettei sillä ole mitään yritystä. Siis vähänkään fiksumpaa. Suuttui tietty siitäkin kun en suostunut. Kerran kun erehdyin ns. puolifiiliksissä ottamaan silt poskeen, se narisi jälkikäteen, että mulla "ei ollu tunneta mukana" siinä touhussa.
    *haukotus*

    Mutta muut miehet mua sitten kiinnostaakin monin verroin enemmän, en jaksa olla mikään suihinottoautomaatti-tiskaaja täällä kotona.

    Äänestä

  • Noin se just on!
    Ja tuli mieleen sellainen, että kun naiset ei halua loukata miehiä näissä seksiasioissa, että esim. orgasmeja teeskennellään, ni vähän sama täs haluttomuudessaki.
    Nainen TEESKENTELEE olevansa haluton, mut oikeasti ei vaan halua just KYSEISTÄ miestä koska tietää miten surkeeta se aina on..
    On pal helpompaa esittää halutonta ja ottaa syyt omalle niskalle, ku ruveta avautumaan toiselle että ku "sust ei oo sängys mihinkään!"
    En halua lannistaa teitä miehiä, mut toi on kyllä totuus!
    Eikä se ole millään tavalla sidoksissa siihen saako nainen orkun vai ei, vaan naiselle on tosi moni muukin asia seksissä tärkeetä ku vaan joku vitun orgasmi, mikä on nykyään ainut asia mistä miehet jaksaa kiinnostua. Ja seki vaan siks että siinä tuntee ittensä niin hyväks ja super-sonniks!
    Miehet ei kyllä tajua mitään naisten seksuaalisuudesta, vaik siitä kuinka paljon on kirjoitettu kirjoja, mut ei sekään pal hyödytä ku vaan naiset niitä kirjojaki lukee!
    Esim. ite oon ostanu vinon pinon ja koittanu innostaa ukkoaki lukemaan, mut ei sitä huvita. Ja sit ihmettelee kunnei mua haluta.

    Äänestä

Kannattais ehkä vihjailla niistä haluista muutenkin kuin tositouhu mielessä just tällä minuutilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puutteessa kirjoitti:

Mikä mun tyttökaveria vaivaa kun se ei koskaan tee alotetta seksiin? Me ollaan seurusteltu pari vuotta mutta minä olen aina joutunut tekemään aloitteen. Jotenki tuntuu ettei häntä kiinnosta rakastelu pätkääkään. Ja vaikka mitä tekisin rakastellessa niin musta tuntuu että se vaan venaa että mä saisin orgasmin ja lopetettaisiin. Meillä ei ole mitään ongelmia parisuhteessa mutta tämä on ainakin minulle jo muodostunut ongelmaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu