kulissirouva

Kulissirouva kestää avioliitossaan kusetusta miehensä puolelta rahan vuoksi, toinen nainen kestää tilannetta sydämen vuoksi. Siinäpä teille kulissirouvan ja salarakkaan ero!
101160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ja aika osuvakin:)

Äänestä

luulenpa vaimon olevan se jolla todelliset tuntee mukana!!!

Äänestä
  • Täyttä sontaa että kulissirouva olisi pettävän äijän kanssa rakkauven tähen! Ei ole mitään perää, tunteet ovat korkeintaa yhteisissä mukuloissa ja omaisuudessa!

    Äänestä

  • tiedän kirjoitti:

    Täyttä sontaa että kulissirouva olisi pettävän äijän kanssa rakkauven tähen! Ei ole mitään perää, tunteet ovat korkeintaa yhteisissä mukuloissa ja omaisuudessa!

    Noh, voihan sitä rakastaa mukuloita ja omaisuuttakin. Entäs sit?

    Äänestä

  • yksi niistä ihmisistä tällä plstalla, jolle pitää rautalangasta vääntää ja teitä on täällä paljon. Vaikka kulissirouva itse kertoo olevansa naimisissa rahan vuoksi. Sinä et usko, koska luulet tietäväsi kaiken toisten asioista ja tunteista. Jos olen rahan vuoksi liitossa, silloin olen rahan vuoksi.Toinen rakastaa, minä en. Joten ole hiljaa, kun et mitään tiedä toisten ihmisten asioista.

    Äänestä

Hih hih. ;)

Tottahan tuo varmaan monesti onkin. :D
En meinaan itsekään näe muuta syytä kuin rahan ja hyvän seksin syyksi, etten ole ukkoa pihalle pistänyt tempuistaan. Hyvä mies ollut kaikesta huolimatta aina.

Toki sitten kun kyllästyn(alkaa liikaa kyrsimään) ja on tarpeeksi persaukinen/velkainen annettavaksi eteenpäin.. ;)
Mies tietää tunteeni ja kumma kun ei ole vielä lähtenyt. Vapaa siihen täysin olisi.

Äänestä

Luulenpa että salarakkaalta puuttuu vain kyky rakastaa itseään? Surullista jos uskoo rakastavansa kuitenkin miestä? Olisko kuitenkin osasyynä se että tuntee olevansa jotakin toista naista parempi ja ehkä haluttavampi? Sillä tunteella pötkii jonkun aikaa eteenpäin.
Kulissirouva rakastaa rahaa ja se on aika monen valinta tänä päivänä. Surullista sekin mutta jos on yhteisiä lapsia voin jopa ymmärtää sen. Äiti ei lakkaa rakastamasta lapsiaan vaikka miestään lakkaisikin. Halu tarjota rahalla lapsille muka parempaa elämää voittaa halun lähteä epätyydyttävästä liitoosta.

Äänestä

Tältä palstalta on saanut lukea kakkosten kommentteja usein, kuinka tahtovat mieheltä vain yhtä asiaa; seksiä. Tai joku on saanut ihan Tallinnan matkankin tai muun risteilyn. Ohhoh:DDDD
Ja kakkonen ei pysty rakastamaan miestä niin aidosti kuin vaimo, siis karvoineen nahkoineen, kun ei edes tunne koko mieshestä kuin pikkusiivun.

Äänestä
  • Niinpä no,kakkosen rakkaus on tunteiden paloa, kaipuuta ja unelmointia -aikansa- ei arkielämää ennenkuin kuin se vie radikaaleihin ratkaisuihin.

    Äänestä

jos toinen nainen sietää kusetusta sydämensä vuoksi niin onhan se selvä, että se on tyhmempi kuin se joka katselee kusetusta rahan vuoksi?

Kyllä sä olet idiootti! Sä olet niin juuttunut tohon jankuttamiseesi. Mahtaa todellakin vituttaa, kun rouva senkun porskuttaa ja sinä itse mätänet yksin luukussasi. Noin typerää ei käy edes sääliksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kestää liittoaan... kirjoitti:

Kulissirouva kestää avioliitossaan kusetusta miehensä puolelta rahan vuoksi, toinen nainen kestää tilannetta sydämen vuoksi. Siinäpä teille kulissirouvan ja salarakkaan ero!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu