vaikutuksen jos nainen iskisi jossakin baarin ulkopuolella. Ottaisi aloitteen omiin käsiinsä, tulisi rennosti juttelemaan ja ehdottaisi treffejä kertoen kuinka kiinnostunut on.
Sen verran neidon erilaisuus ja rohkeus kanssasisariin verrattuna tulisi moisesta teosta esille että voisinpa harkita vakavasti suhdetta jo sillä perusteella.
Mutta arvaa vain vaikka olen ihan OK tyyppi että kenelläkään naisella pokkaa riittäisi moiseen hommaan. Kaiken kun joutuu itse tekemään.
Sen verran neidon erilaisuus ja rohkeus kanssasisariin verrattuna tulisi moisesta teosta esille että voisinpa harkita vakavasti suhdetta jo sillä perusteella.
Mutta arvaa vain vaikka olen ihan OK tyyppi että kenelläkään naisella pokkaa riittäisi moiseen hommaan. Kaiken kun joutuu itse tekemään.
Vastaukset 4
Vanhimmat
naisten aloitteita. Naiset ovat aloitteellisia useimmiten vain silloin kun he ovat jollain tavalla heikossa asemassa suhteessa mieheen:
- nainen on jo nuoruutensa päivät nähnyt ja miehet eivät enää pörrääkään ympärillä kuten ennen: keski-ikäiset/kolmikymppiset naiset tulee suorasukaisesti ehdottelemaan nuorille vetreille miehille ja puristelemaan munista ja pakaroista.
- nainen on itse tavallisennäköinen ja saadakseen komean miehen hänen täytyy itse tehdä jotain koska samaa miestä yrittää hänen lisäkseen kymmenen muuta tavisnaista.
Ei edes tarvitse olla komea saadakseen silloin tällöin aloitteita naisilta.
onko se kolkyt vuotta?
Muistappa kun oot itse kolkyt niin sit sä varmaan keikut jo haudanpartaalla
Muuten mun ei oo viel koskaan tarttenu iskee miehiä, edes niitä "nuoria"miehiä... kyl nää miehet tulee itse tyrkylle... ja oon jo 42
mä ainakin hymyilen ja katson kadulla komeita vastaan käveleviä miehiä. en tiedä olisko mulla ikinä pokkaa pyytää ketään niistä treffeille.. mut suurin syy miks en tee niin on se, et mistä tietää onko mies varattu? jos tietäisin et mies olis sinkku nii voisin mennäkin juttelemaan. on käyny vaan niin monta kertaa niin et joku mies on esim. baarissa tullut iskeen ja sitten onkin ollu sormus sormessa. eli eipä sekään kaikkee kerro vaikka mies katsois kadulle pitkään takaisin ja hymyilis ja flirttais muutenkin takaisin. mutta tosiaan jos mua tultais kesken kirkasta päivää pyytämään treffeille nii lähtisin kyllä jo sen takia että joku oli niin ihanan rohkea :)