siis tuon uuren 170 hv moottorilla varustetun mallin.sanovat,että koneessa tietokone ongelmia ym.
ONKO NAVARAN
7
2077
Vastaukset
- Pertti ström
Olen kanssa kuullut noista ns.nykymoottoreiden sähköongelmista.Jos pick-uppia haet on Hilux viattomin.Ei se moottorin suuri teho autuaaksi tee jos joutuu "pajalla" seisottaa....muuten varmaan hyvä auto jos luottaa sähköisesti kytkettävään nelivetoon,itseäni ainakin epäilytti valintatilanteessa joten kuten muutkin valmistajat(paitsi Isuzu)päädyin manuaalisesti kytkettävään nelivetoon...:)
- viattomin
Äläs nyt väitä mitä sattuun perustelematta väitettäsi. Hilux tuskin on sekään viattomin, sen lisäksi se on teknisesti vanhentuneempi, en tarkoita sähkökytkentää vaan muita ominaisuuksia.
Navara sai EuroNCAPISta yhden tähden, mikä tosin taisi nousta 3:een uusinta kokeessa.
Aloittajalle:
Mitsu L200 saa ensi vuoden alussa täysin uuden moottorin, 180hv ja 400Nm, ja koska l200 on navaraa kevyempi, on se tällä koneella paljon ripeämpikin. L200:essa on myös manuaalisesti kytkettävä neliveto, mutta siinä on myös keskitasauspyörästö ja viskokytkin ainakin intense mallissa, joka mahdollistaa ajamisen neliveto päällä myös maantiellä, paljon parempi ja edistyneempi neliveto mitä muissa pickupeissa, 100% lukko takana, ja ainoana pickuppina ajonvakautus ja luistonesto, sekä 4 tähteä euro NCAP testistä. - piskuppi
viattomin kirjoitti:
Äläs nyt väitä mitä sattuun perustelematta väitettäsi. Hilux tuskin on sekään viattomin, sen lisäksi se on teknisesti vanhentuneempi, en tarkoita sähkökytkentää vaan muita ominaisuuksia.
Navara sai EuroNCAPISta yhden tähden, mikä tosin taisi nousta 3:een uusinta kokeessa.
Aloittajalle:
Mitsu L200 saa ensi vuoden alussa täysin uuden moottorin, 180hv ja 400Nm, ja koska l200 on navaraa kevyempi, on se tällä koneella paljon ripeämpikin. L200:essa on myös manuaalisesti kytkettävä neliveto, mutta siinä on myös keskitasauspyörästö ja viskokytkin ainakin intense mallissa, joka mahdollistaa ajamisen neliveto päällä myös maantiellä, paljon parempi ja edistyneempi neliveto mitä muissa pickupeissa, 100% lukko takana, ja ainoana pickuppina ajonvakautus ja luistonesto, sekä 4 tähteä euro NCAP testistä.on kokoa pienempi kuin oikeat pikkarit ja tönkki neliveto olla pitää.ei ne kestä sellaiset viskot kun mennä pitää.
- Toyota & Mitsu
Tuo sähköinen nelivedon kytkentä on yli 20 v vanha keksintö. Minulla se kesti (kestää uudella omistajalla yhä) 650 000 km melko ahkerasti käytettynä. Siis Toyota HJ61 menopelissä.
Tällä hetkellä ajelen Mitsu L200 autolla, työn puolesta sellaiset 70 000 km vuodessa. Nyt on mittarissa 280 000 km, eikä autossa ole koskaan ollut pienintäkään vikaa. Peli on aika kovassa työkäytössä.
Ei kannata ihan kaikkea aina pelätä. - ei tosiaankaan
piskuppi kirjoitti:
on kokoa pienempi kuin oikeat pikkarit ja tönkki neliveto olla pitää.ei ne kestä sellaiset viskot kun mennä pitää.
Taas väität mitä sattuun perehtymättä asiaan pätkän vertaa ?
Mitsussa on tönkkineliveto maastoajoa varten, keskitasauspyörästö vaan lukkoon.
Koossa ei ole eroa, hilux - mitsu saman kokoiset. - NAVARAA
Toyota & Mitsu kirjoitti:
Tuo sähköinen nelivedon kytkentä on yli 20 v vanha keksintö. Minulla se kesti (kestää uudella omistajalla yhä) 650 000 km melko ahkerasti käytettynä. Siis Toyota HJ61 menopelissä.
Tällä hetkellä ajelen Mitsu L200 autolla, työn puolesta sellaiset 70 000 km vuodessa. Nyt on mittarissa 280 000 km, eikä autossa ole koskaan ollut pienintäkään vikaa. Peli on aika kovassa työkäytössä.
Ei kannata ihan kaikkea aina pelätä.50000km Navaralla takana, eikä mitään murheita ole ollut.
Vajaa puolet ajomäärästä n. 2,5tn kärryn vetoa, ja tulee kelvästi perässä.. - notta kerkiää
NAVARAA kirjoitti:
50000km Navaralla takana, eikä mitään murheita ole ollut.
Vajaa puolet ajomäärästä n. 2,5tn kärryn vetoa, ja tulee kelvästi perässä..pääseekö sillä rekasta ohi.onko se hiljainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido1403725Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.563364Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦362913Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t1502902En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v152413- 372184
Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain2242178- 1251950
- 351924
- 311913