Zen stone plus

Moikka,

Mulla on Zen stone 4gt speakerilla.
Jostain syystä tänään siitä hävisi kansiot. Eli kaikki levyt näkyy vaan yhtenä rimpsuna. Kun katson koneella tilanne on ihan normaali, kansiot paikallaan mutta soittimessa niitä ei näy. Missä vika?
latasin päivityksetkin mutta ei muutosta.
Auttakaa.......
4317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

varmaan kasata ne kansiot PC:n sisuuksiin, tyhjentää soitin kaikesta roinasta ja siirtää ne kansiot sitten PC:ltä soittimelle.

Äänestä
  • noin tein, tyhjensin koko vehkeen, siirsin kaiken koneelle. Otin Mp3 irti ja kansiot takaisin, ei auttanut. Ja jonnekin hävisi vielä matkalla muutama albumi. Auttaisiko resetointi, miten se tapahtuu? Mun käyttöohjeissa ei ollut mainintaa.

    Äänestä

  • aloittaja kokeili kirjoitti:

    noin tein, tyhjensin koko vehkeen, siirsin kaiken koneelle. Otin Mp3 irti ja kansiot takaisin, ei auttanut. Ja jonnekin hävisi vielä matkalla muutama albumi. Auttaisiko resetointi, miten se tapahtuu? Mun käyttöohjeissa ei ollut mainintaa.

    tyhjensin, resetoin, formatoin, latasin ohjelmat uudestaan. Ei auttanut. Poistin siis koko kansiorakenteen.. Ärsyttävää.

    Äänestä

  • ja vielä yritin.. kirjoitti:

    tyhjensin, resetoin, formatoin, latasin ohjelmat uudestaan. Ei auttanut. Poistin siis koko kansiorakenteen.. Ärsyttävää.

    jo kaiken kuviteltavissa olevan yrittänyt eikä siltikään toimi niin on ehkä aika ottaa yhteys myyjään/maahantuojaan. Jos omatoiminen tutkailu kiinnostaa niin creativella oli muistaakseni joku troubleshoottausohjelma jolla pystyi jotenkin sen soittimen kuntoa tutkimaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hermot menee kirjoitti:

Moikka,

Mulla on Zen stone 4gt speakerilla.
Jostain syystä tänään siitä hävisi kansiot. Eli kaikki levyt näkyy vaan yhtenä rimpsuna. Kun katson koneella tilanne on ihan normaali, kansiot paikallaan mutta soittimessa niitä ei näy. Missä vika?
latasin päivityksetkin mutta ei muutosta.
Auttakaa.......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu