Oletteko kokeilleet?
Ostin pari viikkoa sitten saman sarjan meikkivoiteen ja vaikka siinä lupaillaan mattapintaa, niin iho kiiltää nenän ja otsan alueella muutamassa tunnissa. Ajattelin, että joskos tuosta punaisuuden/kiillon poistajasta olis apua..?
Ostin pari viikkoa sitten saman sarjan meikkivoiteen ja vaikka siinä lupaillaan mattapintaa, niin iho kiiltää nenän ja otsan alueella muutamassa tunnissa. Ajattelin, että joskos tuosta punaisuuden/kiillon poistajasta olis apua..?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Että missä vaiheessa olette sitä laittaneet?
Siis ennen meikkivoidetta, meikkivoiteen päälle ennen irtopuuteria, puuteroinnin jälkeen?
Joo.. elikkä toi punaisuuden ja kiillon poistaja on ihan puuteri. Ei ole tarkoitettu koko naamaan heti aamusta, vaan sitten päivän mittaan meikin korjailuun. Itse kokeilin myos tuota meikki voidetta, pysyi naama mattana koko päivän, vähä liiankin.
Vähän tollanen kivipuuterin tapainen juttu siis?
Mulla on ollu ton meikkivoiteen kanssa ongelmana tosiaan, että nenä/otsa näyttää rasvasilta, vaikka posket pysyy ihan mattana (ei näytä oikein kivalta, kuten arvata saattaa..).
Aikaisemmin käytin Hydra Dropsia, johon sekoitin sitä Lumenen heleyttäjää, mutta olen luopunut tästä kokeillakseni, että onko se mahdollisesti ollut näppyläongelmieni syy..
ootko kokeillut laittaa saman sarjan mattakosteusvoidetta?itselleni tuo toimii hyvin t-alueen kiillon poistamiseen ja sen jälkeen vasta levitän meikkivoiten.=)
Olen vuosia käyttänyt päivävoiteena meikin alla Lumenen Artic Agua -tasapainoittavaa kosteusvoidetta.
Osaako joku sanoa, onko eroa tuohon Natural Coden voiteeseen?
sen verran että on aiheuttanut ihmisille ihottumaa ja lisännyt virheitä ihossa..
olen yksi näistä ja mun leuka, kaula ja posket meni pahalle ihottumalle, kuivu todella pahasti siis, sekä muodostui pientä näppyä ylt ympäriinsä, mitä ei koskaan ennen ole ollut..
Lopetin ton punaisuudenpiillottajan käytön.. ja ne katos
allergisia oireita, kaikki tuotteet eivät sovi kaikille.
ite meinasin ostaa ton,hipelöin sitä kaupassa,mutta mun iho on aika herkkä,ja oon allerginen vaikka mille että onkohan mun järkevää ostaa tuota jos se allergisoi?? :(
Yrittäkää nyt ymmärtää, että kaikki voi allergisoida! Voithan tietty olla ostamatta mitään meikkiä samalla perusteella.