Alavatsatatuoinnista kysym.

Jos tatuoinnin ottaa alavatsaan niin meneekö se automaattisesti piloille jos tulen raskaaksi? Ja kuinka kovasti alavatsaan tatuoiminen sattuu, verrattuna johonkin toiseen kohtaan...? Melkein pyörryin kun tuota ensimmäistä tehtiin selkään.
3563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos selkään tekeminen sattui, niin alavatsaan tehdessä tulet kohtaamaan henkilökohtaisen helvetin

Äänestä
  • sitä juuri pelkäsinkin ;)

    Äänestä

Ystävälläni oli/ on enkeli ja sydän alavatassa ja kun oli synnyttänyt niin tatuointi näytti aika pahalta! Vuosi eteenpäin niin iho oli palautunut ja tatuointi näytti taas ihan hyvältä, tietysti se siitä vähän kärsii mutta silläkin on merkitystä että mihin kohtaa mahaa sen otat...
En suosittele navan läheisyyteen!!

Mutta jos synnytät ensin niin se tatuoinnin tekemisen kipu ei ainakaan ole enään mitään sen jälkeen! Puhun siis kuitenkin kokemuksesta... :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


**** kirjoitti:

Jos tatuoinnin ottaa alavatsaan niin meneekö se automaattisesti piloille jos tulen raskaaksi? Ja kuinka kovasti alavatsaan tatuoiminen sattuu, verrattuna johonkin toiseen kohtaan...? Melkein pyörryin kun tuota ensimmäistä tehtiin selkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu